17.06.2025 12:44

Бабуся-садівниця підказала: 6 плодових дерев, які родять понад 100 років, – вони мають рости у вашому саду

Є дерева, які здатні плодоносити не кілька десятків років, як більшість садових культур, а більше ніж ціле століття. І серед них чимало таких, які знайомі й такі рідні українським садівникам.
Автор: Олександра Чумак

Одне з найвитриваліших дерев – груша. Вона чудово переносить українські зими, не боїться ні холоду, ні літньої спеки, рідко хворіє і дає стабільний врожай. Перші плоди зʼявляються вже через кілька років після посадки, а далі дерево щедро тішить врожаєм усе життя – і це життя може тривати понад 100 років.

Ще одним справжнім “довгожителем” серед дерев є шовковиця. Про неї часто забувають, хоча це дерево здатне жити більше ніж груша. Особливо популярна чорна шовковиця, бо вона дає надзвичайно смачні плоди, схожі на ожину, але солодші й ніжніші. У догляді шовковиця невибаглива, не боїться спеки, легко розростається й плодоносить без зусиль з боку господаря.

Садівники поділилися списком дерев, які плодоносять понад 100 роківСадівники поділилися списком дерев, які плодоносять понад 100 років
Садівники поділилися списком дерев, які плодоносять понад 100 років

Яблуня ж здатна дати врожай навіть після десятків років зростання. Вона справжня улюблениця садівників, бо невибаглива, довговічна, різноманітна за сортами. Яблуні живуть і плодоносять більше століття. Вони дають щедрий врожай навіть без регулярного поливу чи спеціального догляду, а їхні плоди підходять для компотів, варення, сушки й просто поласувати у свіжому вигляді.

У південних регіонах України нерідко висаджують інжир. Ця рослина вважається південною, але деякі сорти чудово приживаються й у нашому кліматі. В теплих краях інжир росте у відкритому ґрунті, а на півночі його тримають у діжках, на зиму вкривають або заносять у теплі приміщення. За умови правильного догляду інжир здатен плодоносити понад хоч 300 років.

Садівники поділилися списком дерев, які плодоносять понад 100 років

Вишня – ще один “довгожитель” саду. Вона любить світло, але легко переносить навіть весняні заморозки. Вони дають щедрі врожаї ягід, смак яких нам відомий з дитинства. Ягоди підходять як для їжі, так і для приготування варення, соків, компотів. Живе вишня довго – нерідко понад 80 років, а інколи й до 100.

Абрикос зазвичай живе трохи менше, ніж інші згадані дерева, до 80 років. Та все ж є окремі сорти, що здатні подолати і вікову межу в 100 років. За належного догляду абрикоси щоліта тішать рясними врожаями солодких, духмяних плодів.