20.06.2025 12:03

Такий зелений і пишний кріп – тільки завдяки цьому підживленню: “авторський” рецепт моєї 89-річної бабусі

Кволий, тьмяний та ніякий на смак кріп не хоче отримати ніхто з городників. Тому, щоб такого не сталося, зелень потрібно підживити правильно. А як саме – знають професіонали своєї справи.
Автор: Олександра Чумак

Всі українські господині, які мають хоч маленький клаптик городу вирощують кріп. Він просто незамінний у наших традиційних стравах: борщ, салати, рагу, консервація і купа різних інших страв готуються саме з ним. Але ж є нюанс – росте він у всіх, та не всі мають пухнасті пучки, які ростуть стрімко, потужно, мають сильний аромат і насичений смак. Тому сьогодні ділимося, чим потрібно підживити зелень, щоб вона була ідеальною!

Коровʼяк – ось справжнє золото для кропу. У ньому міститься все, що потрібно зелені: азот для росту зеленої маси, мікроелементи для смаку та аромату, природні стимулятори, які роблять рослину міцною і стійкою. Але просто вилити під корінь розведений гній – не  найкраща ідея. Тут важливо дотримуватися пропорцій.

Городники поділилися найкращим добривом для кропуГородники поділилися найкращим добривом для кропу
Городники поділилися найкращим добривом для кропу

Спершу коровʼяк треба розвести у воді у пропорції 1:10. На одну частину гною – десять частин води. Якщо переборщити, можна спалити коріння, а якщо зробити занадто слабкий розчин – ефект буде мінімальним. Тому точність тут дуже важлива. Після цього суміш краще залишити на ніч. За кілька годин у воді розчиняться всі корисні речовини, і добриво стане по–справжньому дієвим.

Наступного дня цим розчином треба полити кріп. На квадратний метр йде приблизно пів відра – це оптимальна кількість, щоб добриво дійшло до коренів, але не залишилося надто багато вологи. Важливо розподіляти його рівномірно, інакше в одному місці кріп буде густим і соковитим, а в іншому – слабким і витягнутим.

Якщо все зробити правильно, дотримуватися усіх пропорцій, то результат не змусить себе довго чекати. Вже через тиждень–другий буде помітно, як зеленушка починає активно рости, стебла стають товстішими, а сама зелень росте щіткою. Просто мрія кожного городника, чи не так? Користуйтеся!