20.06.2025 15:02

Щоліта рятую капусту одним і тим самим способом – гусінь навіть не сідає на листочки: ефект 10 з 10

Капуста потішить великими та соковитими качанами без цяток і дірок, якщо вчасно і правильно їх обробити. Рецептом натурального розчину поділилися городники.
Автор: Олександра Чумак

Вирощувати капусту – справа нескладна, але потребує уважності, бо вона дуже “популярна” серед шкідників. То блішки вподобають молоде листя, то гусениці прогризають діри в качанах, і ось уже замість гарного врожаю лишаються понівечені рослини. Хімію краще відкласти на критичний випадок, а от народні засоби завжди на вагу золота, бо не шкодять ні рослині, ні людині. Розпочнемо!

Щоб приготувати розчин проти шкідників, вам знадобляться зрізані пагони помідорів і листя (1 стакан), до речі, підійдуть і пасинки. Далі беремо стакан часнику і все це пропускаємо через мʼясорубку або ретельно подрібнюємо у блендері. Потім усе це треба залити десятьма літрами води. Суміш має настоятися, після чого її треба процідити. І останній штрих – додати столову ложку рідкого мила, щоб розчин краще тримався на листі.

Городники розповіли, як захистити капусту від шкідниківГородники розповіли, як захистити капусту від шкідників
Городники розповіли, як захистити капусту від шкідників

Суть цього розчину в тому, що помідорна зелень містить алкалоїди, які відлякують комах, а часник – фітонциди, що діють як природний антисептик. Разом вони створюють потужний захист проти хрестоцвітих блішок, гусениць і навіть слимаків. Обприскувати капусту цим настоєм варто в суху погоду, краще ввечері, щоб сонце не спалило листя після обробки. Якщо шкідників багато, процедуру краще повторити десь через тиждень.

А ще є один цікавий спосіб попередити напад блішок – посадити часник поряд із капустяною грядкою. Його різкий запах відлякує комах, і вони навіть не наближатимуться до капусти. До того ж, це взаємовигідно: часнику таке сусідство теж не завадить. Тому подумайте над цим у майбутньому.

До речі, якщо зараз у вас немає свіжих пагонів помідорів, підійдуть і сушені, заготовлені з осені. Треба просто їх замочити у воді на добу, а потім приготувати настій так само, як і зі свіжою зеленню. Головне – не використовувати хворі рослини, щоб не заразити капусту. Користуйтеся!