Городники розповіли, чим поливати буряк, щоб він був крупним і солодким
Досвідчені городники знають, якщо вчасно не підгодувати буряки, врожай вас ой як не порадує. Це тільки стереотип, що буряк не примхливий і росте сам по собі. Просто раніше у сільській місцевості не мали достатньо знань, які мікроелементи потрібні рослині, удобрювали тим, що сипали всі, і то, якщо взагалі удобрювали.
Дехто поливає коренеплоди золою, хтось сіллю або йодом, і це не погано. Кожна речовина в більшій чи меншій мірі принесе свій результат, але є по-справжньому ефективний інгредієнт, який зробить навіть не дуже вдалий сорт буряка просто медовим на смак — і це борна кислота.
Бор допомагає корінню розвиватися, листочкам бути міцними, а самому буряку ставати соковитим і великим. Якщо борної кислоти не вистачає, листя буряка може скручуватися і жовтіти, а коренеплід буде тріскатися чи мати білі кільця всередині. Про смак навіть немає сенсу згадувати, бо він буде, як деревина.
Зазвичай, борну кислоту краще вносити перший раз ще навесні, коли пагони починають активно рости. Але якщо ви пропустили цей етап, зробити це в кінці червня ще не пізно. Порошок борної кислоти потрібно розчинити у воді, приблизно чайну ложку на 10 літрів води.
Але краще спочатку розчинити бор у невеликій кількості гарячої води, бо в холодній гранули залишаються. Потім цим розчином потрібно полити буряки під корінь. Робити це найкраще вранці або ввечері, щоб розчин не швидко випарувався на сонці.
Але пам’ятайте, що борну кислоту не варто давати буряку перед самим збором врожаю, бо це вже ні до чого. Полив можна повторити, але не пізніше ніж за 2 тижнів до збору врожаю.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень