У Кабміні пояснили, хто має право збирати фруктові плоди у дворі
Біля багатьох багатоповерхівок в Україні ростуть фруктові дерева. І коли вони в саду біля звичайного будинку, то з ними все зрозуміло. Очевидним є і те, хто може їх зривати. А в багатоквартирних будинках хто володіє деревами? Деякі мешканці впевнені, що раз воно росте під будинком, то значить “спільне”, тож хто встигнув — того й врожай. Інші ж сваряться на любителів обривати плоди. Хто має рацію?
За правилами, якщо земля у власності, то й дерева на ній — теж у власності. А разом із ними — і плоди. Тож хто володіє ділянкою, той і вирішує, що робити з врожаєм. Але біля багатоквартирних будинків це працює абсолютно інакше. Земля там не є приватною. Звісно, можливі певні виключення, але вони дуже рідкі. Зазвичай земля біля багатоквартирного будинку належить державі чи місту, а не комусь із мешканців чи одразу всім.
Так, існує закон, який дозволяє передавати землю біля будинку у власність або користування мешканцям. Але до ладу цей механізм досі не прописаний. Тому на практиці нічого не змінюється: формально дерева належать тому, кому належить земля. А в більшості випадків — це територіальна громада. Виходить, що дерево не ваше, але й не заборонене. Тобто взяти кілька яблук — не проблема, якщо це не шкодить іншим.
Але є те, що робити з деревами не можна у жодному разі. Наприклад, вирубувати їх. Це заборонено для кожного мешканця багатоквартирного будинку поруч. І не тільки зрубувати, а навіть обрізати дерева ви не можете. Хіба що ОСББ доглядає за територією. Тоді так, доглядати за деревами можна. Але все ще не можна спилювати, якщо від адміністрації міста немає відповідного дозволу. Проте плодами ви можете поласувати.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень