Городники розповіли, коли потрібно прибирати листя на кущах томатів
У липні помідори вже не просто квітнуть і зав’язуються, а активно формують плоди, наливаються і готуються давати перший врожай. Це саме той період, коли не потрібно сипати під кущ аби що, а підходити до питання підживлення дбайливо. В липні вже томатам не потрібна сечовина, тим паче азот, та і класична зола вже дасть мало толку.
Тут вже потрібно діставати більш важку “артилерію” і давати кушам саме те підживлення, якого вони потребують саме тут і зараз. За власним досвідом городники радять в цей період використовувати суперфосфат і сірчанокислий калій. Але чому саме ці добрива?
Суперфосфат містить фосфор і трохи сірки, зараз це буде те, що допомагає томатам краще засвоювати поживні речовини з ґрунту. Крім того, фосфор стимулює ріст кореневої системи, а це значить, кущ отримує більше води, а при достатній кількості вологи і плоди будуть наливатися соковитими. Його зручно вносити у вигляді настою, для цього 50 грамів суперфосфату заливають гарячою водою і дають настоятись добу, потім проціджують і додають концентрований розчин у відро води, і поливають томати під корінь.
Через тиждень після фосфору черга за калієм. Сірчанокислий калій або калій сульфат допомагає плодам наливатися, робить їх солодшими, щільнішими, а сам кущ стійкішим до хвороб. Досить розчинити столову ложку порошку у відрі води і полити під корінь.
Ці підживки чергують кожні 10-12 днів майже до кінця плодоношення томатів. Але якщо ви помічаєте, що листя жовтіє, на плодах зʼявляються плями, чи взагалі щось вам у зовнішньому вигляді куща не подобається — припиніть полив добривами. Можливо, рослина вже отримала все, що їй потрібно, і йде перенасичення.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень