Городники порадили удобрити грядки після цибулі кухонними залишками
Після вирощування цибуля грядка залишається дуже виснаженою. Вона вже віддала майже все, що у неї було, для формування зелені та головок цибулі. Тому після збору врожаю город обов’язково потрібно підживити. Для цього не знадобиться якесь дороге магазинне добриво. Дуже класною підживкою можуть стати звичайні кухонні відходи, які для більшості людей є непотрібним сміттям. Але тільки не для досвідчених городників.
Мова про яєчну шкаралупу. Яйця їдять майже всі, бо вони використовуються у купі страв. Та й просто для швидкого сніданку це один з найкращих продуктів. Але шкаралупу зазвичай просто викидають. І даремно. Краще все збирати, сушити та перемелювати або просто дуже сильно подрібнювати. Потім шкаралупа розсипається по землі та трішки прикопується. Коли така підживка розкладеться, ґрунт отримає багато кальцію.
Крім шкаралупи в ґрунт можна закопувати чайну заварку, кавову гущу та цибулеве лушпиння. Вони підживлюють та розпушують землю, а також трішки захищають від шкідників. З бананових шкірок город може “витягнути” калій. Для також треба добре все подрібнити. А якщо у вас є грубка, мангал чи місце, де ви влаштовуєте вогнище, то збирайте ще одну сипучу “золоту підживку” – золу. Її також можна закопувати в ґрунт після збору врожаю.
Якщо хочете використовувати лушпиння від овочів, то його треба дуже гарно подрібнити перед закопуванням. Якщо шматки будуть великими, то вони довше перегниватимуть, а тому толку особливого від них не буде. А краще киньте шкірки до компосту. Готується він 1-2 роки, за цей час лушпиння точно встигне розкластися та віддати все, що може. Таке органічне добриво буде дуже корисним та міститиме всі потрібні рослинам елементи.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень