02.07.2025 22:27

Вирощую “сучасні огірки” без хімії – як робила бабуся 43 роки тому: “агрономівський” спосіб дає врожай х3

Звісно, виростити соковиті та смачні огірки, які тішитимуть плодами з червня до жовтня, прагне кожен городник. Водночас виявилося, що для цього зовсім не обов'язково вдаватися до магазинних добрив.
Автор: Маргарита Красюк

Як виростити врожайні огірки без хімії?

За словами агрономів із багаторічним досвідом, доступні компоненти, такі як звичайна харчова сода і лавровий лист, здатні творити справжні дива на ділянці. Ця потужна комбінація не тільки підживлює рослини, але ще й захищає їх від шкідників і захворювань.

Зокрема, сода створює лужне середовище, яке пригнічує розвиток грибкових інфекцій, наприклад, таких як борошниста роса й фітофтороз. Окрім того, вона поліпшує смакові якості плодів, роблячи огірки значно солодшими, а також сприяє зниженню кислотності ґрунту – чинника, особливо важливого для здоров’я огірків.

Лавровий лист, у свою чергу, містить ефірні олії, які допомагають відлякувати комах, зокрема попелицю, павутинного кліща й білокрилку. Він має потужний антибактеріальний ефект, зміцнює імунітет рослин і стимулює їхній ріст.

Для того, щоб приготувати настій, знадобляться всього 3 інгредієнти: 1 л води кімнатної температури, 5 лаврових листків (можна свіжих або сушених) та 1 ст. л. харчової соди без гірки.

Агрономи розповіли, як виростити врожайні огірки без хімії

Спершу заливаємо листя водою та додаємо соду, добре перемішавши. Настоюємо суміш 6 годин, а після цього проціджуємо і розводимо у 4 л чистої води. У результаті отримуємо 5 л готового розчину, якого зазвичай вистачає на кілька підживлень.

Використовувати цей настій рекомендується строго під корінь рослини – по 0,5 л на кущ. Частота застосування – 1 раз на 3-4 тижні, не частіше. Проводити полив найкраще зранку або ввечері, після основного поливу, щоб не пошкодити кореневу систему. При цьому вкрай важливо не застосовувати розчин для обприскування листя – дія спрямована лише на прикореневу зону.

Результати використання цього засобу помітні неозброєним оком. Листя стає щільнішим і яскравішим, знижується ризик виникнення грибкових захворювань, зникає потреба в частому застосуванні інсектицидів. Також збільшується не лише кількість зав’язей, але й якість самих огірків – вони стають більшими, соковитішими та ароматнішими. Завдяки такій підгодівлі плодоношення продовжується практично до перших заморозків.