07.07.2025 14:43

Дротяник у липні “атакує” грядки: 1 простий спосіб здатен відвадити шкідника від картоплі й моркви

Дротяник не псуватиме врожай, якщо розуміти, в яких умовах цей шкідник почуватиметься некомфортно. Прості хитрощі від досвідчених городників збережуть урожай цілим.
Автор: Олександра Чумак

У середині літа дротяник усе частіше дає про себе знати, особливо на грядках із картоплею, морквою та буряком. Коли городники збирають урожай, часто бачать всередині плодів чорні ходи або навіть самих личинок – зрозуміло, що тут ситуація вже запущена. Такі плоди ні зберігати, ні їсти не хочеться. Та й прикро, коли стільки сил витрачено на вирощування, а шкідники зводять всі зусилля нанівець. Та сьогодні говоримо не про наслідки, а про вирішення проблеми.

Якщо ґрунт на вашій ділянці збитий, весь в грудках, то дротяник почувається там просто “як вдома”. Регулярне розпушування, перекопування, особливо восени й навесні, робить ґрунт набагато менш привабливим для шкідника. А ще важливо боротися з пирієм, бо саме його корінці личинки дротяника дуже полюбляють, як ніщо інше. Чим менше пирію – тим менше й цих паразитів.

Городники поділилися дієвим способом боротьби з дротяникомГородники поділилися дієвим способом боротьби з дротяником
Городники поділилися дієвим способом боротьби з дротяником

Багато городників радять додавати деревну золу при перекопуванні, щоб позбутися дротяника. Вона змінює склад ґрунту, і шкідникам це “не до смаку”. Особливо добре зола працює у поєднанні з сидератами – наприклад, гірчицею. Сидерати поліпшують структуру ґрунту і пригнічують розвиток шкідників природним шляхом.

З народних методів часто використовують ще й суху гірчицю. Треба просто нею присипати міжряддя – запах і структура порошку відлякують личинок. Ще один перевірений варіант – слабкий розчин марганцівки. Грядки добре проливають цим засобом, і це створює несприятливі умови для дротяника. З молодими рослинами уникайте цього методу, щоб ен нашкодити їм.

Якщо ви проти використання марганцівки, то можна приготувати настій з цибулевого лушпиння Потрібно настояти лушпиння у воді протягом доби, а потім розбавити цей концентрат і щедро полити ним грядки. Виходить і натурально, і безпечно, і ефективно. Користуйтеся!