08.07.2025 22:20

Завдяки сестрі з Якимівки я вже 7 років обираю цей сорт баклажанів: тануть у роті ще до того, як відкусити

Городники розповіли, який сорт баклажанів треба обрати, щоб отримати дійсно розкішний врожай. Але навіть найвдаліший сорт не будити родити рясно без правильного підживлення.
Автор: Дар'я Полонська

Баклажани сорту “Алмаз” справжня знахідка для тих, хто хоче отримати гігантський врожай без зайвого клопоту. Вони невибагливі, витримують спеку, не гниють, а головне дійсно рясно родять. Але навіть найкращий сорт не розкриє свого потенціалу без правильного підживлення.

Баклажани дуже добре відгукуються на калійно-фосфорні добрива, особливо в період цвітіння і наливу плодів. Саме ці речовини відповідають за смак, м’якоть, кількість зав’язі та стійкість до хвороб. Калій робить плоди більш соковитими, щільними і трошки солодкуватими на смак. А фосфор допомагає зміцнити кореневу систему та покращує обмін речовин усередині рослини.

Городники порадили сорт баклажанів, які на смак кращі за мʼясо Городники порадили сорт баклажанів, які на смак кращі за мʼясо
Городники порадили сорт баклажанів, які на смак кращі за мʼясо

Є кілька добрив, які ідеально підійдуть саме для баклажанів — монофосфат калію, калій-фосфор у рідкій формі, калій вуглекислий. Усі вони легко засвоюються рослиною і не шкодять ґрунту, якщо дотримуватись дозування і поливу.

Для приготування розчину візьміть 1 столову ложку добрива на 10 літрів теплої води. Рідкий калій-фосфор зазвичай йде в пакетиках по 25 мл і його не потрібно ділити, лийте у воду весь пакетик. Все добре перемішайте і дайте постояти кілька хвилин. Поливати кущі краще у вечірній час, коли спека спадає. Під кожен кущ виливайте по 1-1,5 літри розчину і бажано попередньо зволожити ґрунт, адже добрива погано засвоюються на суху.

Городники порадили сорт баклажанів, які на смак кращі за мʼясо

Першу таку підживку бажано зробити під час активного цвітіння. Потім повторити через 10-14 днів, коли починають формуватися завʼязі. Якщо літо дощове або баклажани ростуть у не найпоживнішому ґрунті, підживку можна давати і 3-4 рази за сезон, але не частіше.