11.07.2025 18:23

Селера – невибагливий суперфуд: вирощую вже 16 років і знімаю по 3 кг врожаю – все завдяки цьому 1 добриву

Селера має багато корисних властивостей для організму людини, а тому її вирощування на своїй ділянці може стати найкращим вашим рішенням. Є кілька тонкощів.
Автор: Анастасія Кришталь

Якщо говорити про рослини, які українські городники найчастіше вирощують на своїх ділянках, то навряд чи можна сказати, що селера входить до списку популярних. Її вирощуванням займаються ті, хто дійсно піклується про своє здоров’я. Доглядати за рослиною може бути непросто, але кількість вітамінів і корисних елементів у її складі вартує докладених сил.

Добриво для селери

Селера дуже любить вологий і добре дренований ґрунт – цій рослині потрібно багато води та добрива, але вона терпіти не може хлор і кислий ґрунт. Саме тому за станом ділянки потрібно постійно стежити. У липні потрібно підживити рослини калієм і бором – для того, аби плоди набули солодкого присмаку. Не забувайте і про регулярний полив, інакше селера стане жорсткою.

Експерти розповіли, яке добриво допоможе збирати на декілька кілограмів більший врожай селериЕксперти розповіли, яке добриво допоможе збирати на декілька кілограмів більший врожай селери
Експерти розповіли, яке добриво допоможе збирати на декілька кілограмів більший врожай селери

Найпопулярнішими добривами для селери є розчин золи та курячий послід. Останній достатньо розвести в пропорції 1:20 та обережно полити грядки з рослиною. А ось у випадку із золою існують важливі правила.

Таку підкормку вносять під час підготовки грядок для посадки селери – особливо якщо ґрунт кислий. На кожен квадратний метр потрібно внести по 150-200 грамів золи. Оскільки селера – це коренеплід, то грядку для неї потрібно перекопувати глибоко та ще з осені.

Експерти розповіли, яке добриво допоможе збирати на декілька кілограмів більший врожай селери

Важливо пам’ятати і про те, що не можна розсипати золу по поверхні ґрунту та “прикопувати” граблями. У такому випадку добрива можуть опинитись занадто близько до поверхні, де в результаті виникнуть маленькі корінці рослини, що швидко засохнуть.