Експерти розповіли, як без хімії позбутися білокрилки на капусті
Капуста – хоч і популярна на українських городах рослина, але далеко не всі знають, як правильно за нею доглядати. Часто качани погано зав’язуються, виростають дрібненькими та недостатньо соковитими. У такому разі городники звинувачують погану погоду, відсутність дощів чи неправильний сорт. Секрет соковитого та щедрого врожаю полягає у правильному та вчасному підживленні.
Точна концентрація розчину складає 1,5-2 грами борної кислоти на 10 літрів чистої води – важливо суворо її дотримуватись. Багато дачників використовують набагато менше бору та дивуються відсутності результату. Воду обов’язково потрібно попередньо прогріти до 45 градусів, аби кристали борної кислоти повністю розчинились – у холодній воді це буде цілком неможливо.
Обробку потрібно проводити тільки о 6 ранку або після 19 вечора, коли сонце вже неактивне. На кожен кущ потрібно вилити не менш як 1 літр розчину, ретельно зволожуючи всю кореневу зону. Дата теж важлива – з 20 по 23 липня капуста перебуває у фазі активного формування качана, коли бор засвоюється миттєво. Результат можна помітити вже через тиждень – листя стане щільним і почне притискатись одне до одного.
Борна кислота працюватиме в декілька разів краще, якщо поєднати її з іншими елементами. До основного розчину додайте 3 краплі звичайного йоду та столову ложку кальцієвої селітри на 10 літрів води. Йод посилить імунітет рослини та збільшить терміни її зберігання, а кальцій зробить качани капусти щільними, як камінь.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень