14.07.2025 21:42

Розчинила “це” у 10 л води – і полуниця “поперла”: за 2 ночі ягоди налились, як раніше не було за 2 місяці

Полуниця буде рости у декілька разів краще, якщо підібрати для неї правильне добриво. Садівникам точно сподобається наступний рецепт ефективного підживлення.
Автор: Анастасія Кришталь

Садівники часто дивуються, коли чують, що звичайна бурштинова кислота може допомогти подвоїти врожайність полуниці та покращити смак ягід. Але причин для здивування залишатись не повинно. Бурштинова кислота – це вітаміни, і працює вона за ідентичним принципом. Для людини вітаміни не є їжею, як і для рослин – але вони допомагають обом видам організму працювати краще.

Рецепт добрива для полуниці

Найголовніша перевага бурштинової кислоти – її абсолютна безпека для рослини. Навіть якщо перебільшити дозування, полуниця не зіпсується, а її смак залишиться на висоті. Зайве добриво просто не буде засвоюватись і розщепиться на мікроелементи в ґрунті.

Городники розповіли, як приготувати ефективне добриво для полуниці за лічені хвилиниГородники розповіли, як приготувати ефективне добриво для полуниці за лічені хвилини
Городники розповіли, як приготувати ефективне добриво для полуниці за лічені хвилини

Але для успіху все-таки важливо дотримуватись пропорцій. Розчиніть 5 пігулок бурштинової кислоти в 10 літрах води. Саме таке співвідношення допоможе досягти найкращих результатів. За словами експертів, якщо додати менше або більше таблеток, то результат буде однаково не таким.

Готуйте розчин у пластиковому посуді – наприклад, у пластиковому відрі. Металічне не підійде, адже кислота може вступити в хімічну реакцію та зіпсуватись. Спершу розчиніть таблетки в літрі теплої води температурою 30 градусів. Розмішуйте до повного розчинення та однорідності. Після цього додайте залишок води звичайної температури.

Городники розповіли, як приготувати ефективне добриво для полуниці за лічені хвилини

Підживлення рослин починайте, коли земля прогріється до 15 градусів і з’явиться перше листя. Цей момент зазвичай припадає на середину весни. Друге підживлення вносять за 7 днів до цвітіння. Втретє рослину підживлюють після збору всього врожаю. Між процедурами має бути перерва 14-20 днів.