15.07.2025 13:43

Колись “невдала” груша тепер тішить солодкими плодами: 1 липневе підживлення змінює смак на раз-два

Навіть посередній сорт груші може давати солодкі та ароматні плоди, якщо вчасно обробити дерево. Чим саме – добре знають досвідчені садівники й радо діляться своїми хитрощами.
Автор: Олександра Чумак

Навіть якщо колись ви посадили не надто солодкий сорт груші, це ще не вирок для дерева. Є перевірений спосіб, як зробити плоди набагато смачнішими – і в цьому допоможе бор. Досвідчені садівники давно помітили: якщо в липні дати груші правильну підживку, навіть посередня груша дасть смачні, солодкі та соковиті плоди.

Як відомо, бор – це той мікроелемент, якого потрібно зовсім трохи для ефекту, але його дія дуже важлива. Саме він відповідає за те, щоб цукри, які утворюються в листі під дією сонця, надходили в плоди. Якщо бору в ґрунті не вистачає, груші виростають водянистими, несолодкими, смак у них наче “вимитий”. Особливо це помітно в посушливі роки або на бідних ґрунтах.

Садівники розповіли, чим підживити грушу, щоб плоди були солодкимиСадівники розповіли, чим підживити грушу, щоб плоди були солодкими
Садівники розповіли, чим підживити грушу, щоб плоди були солодкими

Для липневої підживки підійде звичайна борна кислота. Вона продається у вигляді білого порошку в будь-якій господарській крамниці. Але дуже важливо правильно приготувати розчин, бо бор хоч і корисний, але в занадто великій концентрації може нашкодити рослині, тому памʼятаємо про правило “золотої середини”. На 10 літрів теплої вам треба всього 5 г борної кислоти. Спочатку порошок потрібно розмішати в невеликій кількості гарячої води, а вже потім влити у відро з водою.

Обприскування треба проводити по всій кроні, і зверху, і знизу, щоб кожен листок був рівномірно оброблений. Найкраще робити це або вранці до спеки, або вже ввечері. Садівники кажуть, що достатньо однієї такої обробки на сезон, щоб побачити результат. Частіше точно не треба, бо надлишок бору так само небажаний, як і його нестача.

Після такої обробки груші вже за кілька тижнів починають наливатися інтенсивніше, шкірка виглядає більш рівною, плоди набувають аромату, а головне – смакують набагато солодше, навіть якщо раніше цей сорт був “ніяким”. Спробуйте цей метод, щоб переконатися в його дієвості!