15.07.2025 21:19

Забула про підживлення кабачків аж до 23 липня: 1 полив у другій половині літа – і врожай хоч греблею гати

Кабачки – непримхлива культура, але це не означає, що про неї взагалі потрібно забути. Для успішного вирощування врожаю важливо дотримуватись особливої схеми догляду.
Автор: Анастасія Кришталь

Серед городників існує поширений міф, ніби кабачки взагалі можна не поливати і не удобрювати, але вони все одно дають настільки багато врожаю, що його можна хоч сусідам роздавати. Можливо, комусь пощастило з родючою ділянкою, але багато дачників стикались із проблемою пустих всередині плодів. Якщо ви забули про важливе підживлення рослини, допоможе правильний полив у липні.

Секрет догляду за кабачками для врожайності

Для початку пояснюємо, чому кущі рослини можуть формувати пусті всередині кабачки. Це пов’язано з тим, що у липні культура одночасно формує багато зав’язей на кущах, що в майбутньому мають перетворитись у плоди. Але через критичну нестачу калію у рослини просто немає чим годувати сформовані кабачки – коренева система не справляється з навантаженням.

Експерти пояснили, як доглядати за кабачками у липні для дійсно щедрого врожаю з рослиниЕксперти пояснили, як доглядати за кабачками у липні для дійсно щедрого врожаю з рослини
Експерти пояснили, як доглядати за кабачками у липні для дійсно щедрого врожаю з рослини

Але є рятувальна суміш, яка допоможе виправити ситуацію. Змішайте три наступні компоненти:

  • 15 грамів калійної солі;
  • 10 грамів подвійного суперфосфату;
  • 1 грам борної кислоти.

Названа кількість компонентів підходить для 10 літрів чистої води. Спочатку в літрі теплої води потрібно розчинити суперфосфат. Окремо в холодній воді розчиніть калійну сіль, а борну кислоту розчиніть у склянці теплої води для кращого засвоєння. Перемішайте суміш до повного розчинення.

Експерти пояснили, як доглядати за кабачками у липні для дійсно щедрого врожаю з рослини

Далі змішайте всі три склянки розчину та доведіть загальний об’єм до потрібної кількості. Поливайте рослину під корінь, на листя потрапляти добривом не можна. На кожен кущ вистачить 1 літра підживлення. Виливайте його повільно, навколо стебла – на відстані 40 см.