Експерти розповіли, як правильно доглядати за цибулею під час дозрівання
Городники з чималим досвідом точно знають, наскільки непросто часом буває організувати місце для зберігання врожаю цибулі так, аби плоди лежали довго – без деформації, зміни смаку та форми. Але агрономи знають відповідь на питання. Від того, наскільки правильно та уважно ви будете доглядати за цибулею у липні, залежить і те, наскільки довго вона буде зберігатись.
Перша та найголовніша помилка, від якої цибуля погано зберігається – удобрення азотом у непідхожий для цього час. Азотні добрива вносять у період формування бадилля, коли плоди ще не почали формуватись. Вже у кінці червня схема розвитку рослини змінюється – стрілка починає живити цибулину, а не навпаки. Тому зайвий раз підживлювати азотом бадилля – означає дозволяти йому забирати сили та живлення у цибулини.
Замість азоту у літній період потрібно робити акцент на такому мікроелементі, як калій – він найкращий друг цибулі, що допомагає їй довго лежати. Саме від цього елементу залежить розмір і лежкість майбутніх плодів, а також – їхній смак і щільність плодів.
Калій посилює рух корисних елементів з бадилля до цибулини – саме від цього і залежить ріст і розвиток рослини. Мікроелемент також допомагає зберігати вологу всередині плодів, завдяки чому вони виходять соковитими та хрусткими.
Не можна забувати і про захист цибулі від шкідників. Навіть якщо комахи не встигли повністю знищити врожай, вони значно послабили плоди, а тому порушили терміни лежкості. Працюйте на випередження – не давайте шкідникам оселитись на ділянці.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень