Експерти розповіли, як посадити помідори під зиму без турбот
Навіщо закопувати у землю рідний врожай томатів, тим паче стиглі добрі плоди? Звучить, як нонсенс, але насправді це дуже гарна практика, яку знали ще наші предки.
Нічого страшного не станеться, якщо 4-5 помідорів ви заховаєте на грядці. Це ефективний метод, який допоможе вам отримати ранні сходи та покращити урожай наступного сезону. Основна перевага цього способу полягає в тому, що ви висаджуєте томати під зиму (як от часник), щоб весною не морочитися з розсадою. Перші сходи з’являтися самі собою у квітні-травні.
Зауважимо, що краще за все закопувати ранньостиглі сорти.
Самосів — це природний процес, який дозволяє насиченням адаптуватися до погодних умов. Навесні вони проростуть самостійно і будуть готові до швидкого розвитку, даючи соковиті плоди. Однак використання цього методу не лише в зручності. Стиглі помідори, які залишаються в ґрунті, перетворюються на природне добриво збагачуючи землю поживними речовинами.
Розкладаючись під час холодів, плоди дають азот, фосфор і калій — основні елементи, що сприяють розвитку рослин. Після потеплішання, ці компоненти допомагають іншим культурам швидше рости, формувати більші плоди та навіть захищатися від хвороби.
Крім того, томати утворюють природні фунгіциди — речовини, що борються з грибковими захворюваннями. Якщо на кущах помідори можуть піддатися впливу фітофтори, то у землі вони перетворюються на справжній оберіг від цієї зарази. Якщо ви спостерігали ознаки патогенних мікроорганізмів влітку, то точно варто прикопати парочку томатків на городі.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень