Городники розповіли, що зробити, щоб озимий часник не проріс раніше потрібного
Зазвичай часник висаджують восени, коли ґрунт ще не охолов, але вже наближаються перші заморозки. Проте, часом погода вносить свої корективи.
Однією з них є ранній час посадки, через що зубчики встигнуть випустити паростки, що небажано перед зимою. Крім того, надто тепла погода затяжною теплою осінню дозволить рослині відчути себе “обдуреною” і почати активний ріст. А ще деякі сорти часнику не призначені для озимого вирощування і можуть бути надто чутливими до тепла восени.
Оптимальний період для висадки зазвичай припадає на другу половину жовтня або початок листопада, залежно від кліматичної зони. Ідеально, якщо температура ґрунту на глибині 10 см становить близько +10°C. Це дозволить часнику утворити кореневу систему, але не дасть випустити зелені паростки. Тож, спостерігайте за прогнозом і вибирайте час, коли стабільні прохолодні дні змінюються першими морозами.
Одним із ключових моментів у посадці озимого часнику є правильна глибина. Посаджений занадто мілко, він легко може прорости під час теплих осінніх днів, тоді як занадто глибока посадка може уповільнити розвиток кореневої системи. Тому в ідеалі глибина становить 5-7 см для легкого ґрунту і 4-6 см для важчого. Варто після посадки замульчувати грядку шаром соломи, торфу або сухого листя товщиною 3-5 см. Це допоможе зберегти оптимальний рівень вологості та захистить рослину від різких коливань температури.
Часто виникає питання, чи потрібно його надалі поливати. Загалом, полив варто проводити тільки в разі, якщо осінь надто суха. Якщо погода довго залишається сухою і без дощів, можна здійснити один полив за 2-3 тижні до очікуваних заморозків.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень