Городники розповіли, як виростити солодку моркву та буряк
Що ж впливає на цукристість моркви та буряка і як її досягти? Розповідаємо далі в матеріалі про всі хитрощі, якими користуються досвідчені городники.
За словами фахівців, однією з головних помилок є використання гною для удобрення буряків та моркви. Гній насичує ґрунт азотом, що призводить до того, що коренеплоди набувають гіркого присмаку та деформуються. Найкраще удобрювати ґрунт органікою після культур, які росли на цьому місці раніше.
Буряк і моркву потрібно висаджувати на сонячній, незатіненій ділянці. Повторну посадку на тому ж місці можна проводити не раніше, ніж через чотири роки. Найкращими попередниками будуть горох, огірки, цибуля, капуста та рання картопля. Це дозволить підготувати ґрунт та внести необхідні добрива.
Для буряків та моркви важливий нейтральний рівень кислотності ґрунту. Навіть слабокислий ґрунт може знизити їхню цукристість. Вапно слід вносити восени по 0,5 кг на квадратний метр, а процедуру повторювати кожні шість років у разі потреби.
У липні-серпні, коли коренеплоди активно ростуть, рекомендується використовувати розчин нітроамофоски. У серпні слід додавати підгодівлі з бором та марганцем, щоб підвищити їх вміст в овочах. Альтернативою хімічним добривам може стати деревна зола, яка багата на корисні мікроелементи.
Для покращення смакових якостей буряка досвідчені городники рекомендують полив сольовим розчином (1 столова ложка солі на 10 літрів води). Це допомагає надати бурякам неповторної солодкості. Для моркви наприкінці серпня відмінно підійде підживлення з борною кислотою.
Гіркий присмак моркви часто є наслідком атаки морквяної мухи. Щоб позбавитися цього шкідника і неприємного присмаку, потрібно використовувати тютюнову суміш, яку вносять у міжряддя під час проріджування грядок.
Отже, ці прості поради та трохи турботи обов’язково дозволять вам виростити солодкий та соковитий буряк і моркву.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень