18.10.2024 17:22

Навчилася від свекрухи: отримую рясний врожай редиски навіть у холодні місяці, вирощуючи вдома на підвіконні

Забудьте про сезонність! Дізнайтеся, як виростити хрумку редиску на підвіконні навіть взимку. Розповідаємо про секрети отримання свіжого урожаю у будь-яку пору року.
Автор: Людмила Кондратюк

Вважаєте, що свіжі овочі — це привілей літнього сезону? Сьогодні я поділюся з вами секретом, як виростити соковиту редиску прямо на підвіконні навіть у найхолодніші місяці року. Цей метод мені розповіла свекруха, і завдяки йому моя сім’я не сумує за свіжими овочами навіть взимку.

У першу чергу потрібно правильно обрати сорт. Вдома найкраще вирощувати ранньостиглий редис. Ідеально підходять такі сорти, як “18 днів” та “Сакса”. Що стосується ґрунту, то можна взяти звичайний городній і додати пісок у співвідношенні 2:1. Зробити його поживнішим для рослин дозволить перегній. Крім того, така суміш запобігає застою води завдяки хорошому дренажу.

Вирощувати редиску можна в спеціальних контейнерах або лотках від яєцьВирощувати редиску можна в спеціальних контейнерах або лотках від яєць
Вирощувати редиску можна в спеціальних контейнерах або лотках від яєць

Контейнери для вирощування можуть бути неглибокими, але краще обирати широкі. З ними зручніше працювати. Обов’язково переконайтеся, що на дні є отвори для дренажу. Якщо їх немає, то варто зробити вручну, бо застій води може погіршити смак редису, а іноді навіть призведе до повної втрати врожаю через гниль кореневої системи. Насіння висівайте на відстані 3-4 см одне від одного, заглиблюючи їх на 1-1.5 см. Після посіву трішки полийте ґрунт і накрийте контейнер плівкою до появи сходів.

Редисці потрібно багато світла, особливо взимку. Я розміщую контейнери на південному підвіконні та облаштовую додаткове штучне освітлення протягом 12-14 годин на день. Це дозволяє рослинам отримувати достатньо енергії для росту. Температурний режим також важливий. Редиска любить прохолоду, тому ідеальна температура для неї – 15-18 °C. Якщо у вас тепла квартира, можна трохи відкривати вікно для провітрювання.

Великі горщики для вазонів чудово підходять для вирощування редиски

Полив має бути помірним. Я поливаю редиску раз на 2-3 дні. Це дозволяє не перезволожувати ґрунт, не допускаючи при цьому його пересихання. Вода повинна бути кімнатної температури. Раз на тиждень варто підживлювати рослини добривом для овочів.