31.10.2024 09:41

Спатифілум квітне навіть у морози: дала всього щіпку цієї “приправи” і тепер все підвіконня у білих бутонах

Виявляється, спатифілум ще той ласун! Розповідаємо, чим підживити цю чудову квітку, аби "жіноче щастя" не переставало у вас квітнути навіть під час зими.
Автор: Євгенія Кужненкова

Спатифілум — чудова квітка для оселі, яка заворожує з першого погляду. Розповідаємо, як правильно підживити цю рослину, аби вона засипала вас бутонами.

Серед безлічі методів підживлення особливо цікавим є використання звичайного цукру, який перетворюється в ґрунті на справжнє джерело енергії для спатифілума. Глюкоза, яка утворюється під час розпаду цукру, стає своєрідним “будівельним матеріалом” для рослини, а разом із тим стимулює її обмінні процеси та зростання.

Садівники порадили, яке добриво використовувати для удобрення спатифілума в домашніх умовахСадівники порадили, яке добриво використовувати для удобрення спатифілума в домашніх умовах
Квітникарі розповіли, як правильно підживлювати спатифілум цукром

Потрапивши в горщик, цукор розкладається на глюкозу і фруктозу. Якщо фруктоза не здатна потрапити в тканини рослини, то глюкоза виступає важливим джерелом живлення. Вона забезпечує рослину енергією, яка є необхідною для активного росту та покращення загального стану. Під її дією спатифілум отримує можливість не лише краще поглинати поживні речовини з земляної суміші, а й інтенсивніше дихати. Такий обмінний процес допомагає рослині не лише нарощувати здорові листки, а й готуватися до пишного і тривалого цвітіння, що стає справжньою окрасою вашого дому.

Однак цей процес має свої нюанси, яких варто дотримуватися, щоб підживлення дало бажаний результат. Якщо у вас стара земляна суміш у горщику, яку давно не міняли та не вносили добрива, навряд чи цукрова підживка спрацює.

Квітникарі розповіли, як правильно підживлювати спатифілум цукром

Особливо корисна підгодівля глюкозою є в зимовий період, коли спатифілум через нестачу сонячного світла зазнає зниження життєвого тонусу. З додатковим джерелом енергії він легше перенесе зимовий сезон, залишаючись свіжим і міцним. Навесні ж підживлення цукром допомагає рослині адаптуватися до активного росту, посилюючи обмін речовин та сприяючи пишному цвітінню. Регулярне використання цього підживлення, навіть у періоди, коли рослина не квітне, зміцнить його імунітет і допоможе формувати нові, яскраво-зелені листки, які стануть ознакою здоров’я та догляду за рослиною.

Для приготування “солодкої” води, розчиніть одну столову ложку цукру в 0,6 літра води. Поливайте рослину таким розчином не частіше одного разу на місяць, щоб уникнути перенасичення ґрунту. Якщо вам зручніше використовувати аптечну глюкозу, достатньо розчинити одну-дві таблетки у літрі води, і ви отримаєте легкозасвоюване підживлення для свого зеленого улюбленця.