Городники розповіли, чим восени підживити смородину
Ближче до зими в ґрунт слід внести органічні добрива. Вони допоможуть забезпечити коріння смородини необхідним підживленням протягом довгих зимових місяців. Розповідаємо, чим саме підгодувати чорну смородину восени, щоб отримати рясний урожай у літній сезон.
Коров’як добре утримує в ґрунті тепло та вологу, насичує коріння мінеральними речовинами. Перед внесенням у ґрунт гній розбавляють водою у співвідношенні 1:4. Під кожний кущ вливають 10 л розчину. Додатково рекомендується розкласти коров’як під коріння та злегка присипати його землею.
До його складу входить перемішане із землею бадилля бур’янів, скошена трава, тирса, кухонні відходи (фруктові, овочеві очистки тощо). Після внесення в ґрунт добриво починає розкладатися на поживні компоненти протягом 2-3 місяців, забезпечуючи підживлення корінням у холодний період року. Компост рекомендують змішувати з землею наприкінці жовтня.
Цей компонент легко засвоюється кореневою системою рослин. У складі золи з хвойних порід багато фосфору, з листяних дерев – калію. Торф’яний попіл є багатим джерелом кальцію. Деревну золу рекомендується вносити, змішуючи з перегноєм. Для прикореневої обробки краще використовувати суміш із гною та золи, розведену водою у співвідношенні 1:2. Перед внесенням її необхідно настояти щонайменше 5-7 днів. Зола робить ґрунт пухким, сприяє насиченню киснем, створює умови для росту та розвитку рослини.
Це один із найкращих варіантів органічної підтримки для смородини. Очистки містять багато крохмалю та калію, необхідних для багатого врожаю ягід. Сухі очистки можна вносити безпосередньо в ґрунт або приготувати концентрований настій. Для цього шкірку картоплі заливають окропом у співвідношенні 1:2, настоюють від 3-х до 5 днів. Протягом цього часу суміш необхідно періодично перемішувати. Готове підживлення підливають під кожен кущ об’ємом 5 -7 літрів.
Наприкінці жовтня або в перших числах листопада фахівці радять замульчувати ґрунт довкола кущів смородини. Ця процедура дасть змогу рослині краще перезимувати. Для цього слід застосувати тирсу, уклавши її шаром у десять сантиметрів на теплу землю. У тому випадку, коли ґрунт уже промерз, ефекту від мульчі можна не очікувати. Саме тому мульчування кущів варто проводити, коли земля ще добре прогріта.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень