Фермери розповіли про ефективне добриво з бананових шкірок
Сьогодні ціни поступово зростають абсолютно на всі товари. А тому люди, які мають власні городи, вирішують, що частину продуктів можна не купувати в супермаркетах, а вирощувати самостійно. Але ж для цього потрібно добриво, яке також коштує чималих грошей. То все ж вигідніше купити овочі в магазині? Зовсім ні, якщо робити добриво самостійно.
Багато господарів навіть не здогадуються про справжній скарб, який зазвичай викидають у смітник — бананові шкірки. Звісно ж, людина їх не їстиме, але вони можуть стати чудовим підживленням для більшості садових культур і городини. Банани містять багато вітамінів та мінералів. У першу чергу вони багаті калієм. Але це стосується і бананової шкірки!
Особливо гарно добриво з них працює для помідорів, огірків та перцю. Але також бананові шкірки будуть корисні для будь-яких ослаблених культур. Використовувати їх можна трьома способами, тому можете обрати той, який вважаєте зручнішим.
Найпростіший спосіб — приготування настою. Достатньо промити шкірки, залити окропом і залишити настоюватися на 2 доби. Для цього трилітрову банку треба заповнити шкірками майже доверху, але не утрамбовуючи. Вода має покривати шкірки. Після 2 діб настій можна використовувати для поливу грядок, але наполовину розведеним водою. Або можна одразу робити засіб менш концентрованим, додаючи не так багато шкірок.
Якщо шкірки є навесні перед посадкою, то можна порізати їх на дрібні шматочки (смужки чи кубики) та закопувати під коренем. Якщо вже рослини посаджені, то прикопати їх потрібно збоку. Так в ґрунт потраплять поживні речовини, які “їстиме” городина.
А що робити зі шкірками взимку? Закопувати на городі немає сенсу та можливості, а настій має настоюватися кілька діб, а не місяців. У цьому випадку шкірки треба добре висушити в духовці. Це робиться на невисокій температурі, але протягом тривалого часу. Зрештою у вас мають бути такі сухі шкірки, щоб можна було перемолоти їх кавомолкою на порошок.
Таке добриво зберігається довго та може використовуватися не лише для городу, але й для кімнатних рослин. Порошок можна розводити водою або насипати його прямо на ґрунт. Для квітів зазвичай достатньо столової ложки засобу. Для більших рослин візьміть дві.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень