Квітникарі розповіли, як створити умови для цілорічного цвітіння фіалки
Спершу слід розпочати з інструментів і матеріалів, необхідних для пересадження фіалок. Для цього процесу вам знадобляться: спеціальний ґрунт для фіалок, упакований у поліетиленові пакети, та вермикуліт, який використовується як дренажний шар (його розміщують на дні горщика).
Кімнатні рослини, такі як фіалки, експерти радять пересаджувати мінімум один раз на рік. Заміна старого ґрунту та видалення відмерлих коренів позитивно впливають на подальший розвиток і цвітіння рослини. Якщо ваша фіалка стара або хвора, її краще оновити радикальним способом, про який ітиметься далі.
Необхідно обережно витягнути фіалку зі старого горщика разом із земляною грудкою. Потім за допомогою гострого ножа відрізати розетку з листям і невеликим шматочком стебла (“пеньочком”) від кореневої системи. Залишки коренів і старий ґрунт відкласти убік – вони більше не знадобляться.
Видалити всі старі, зів’ялі та скручені листки, залишаючи лише найміцніші й наймолодші. Далі варто перейти до процесу вкорінення.
Викласти шар вермикуліту великої фракції на дно. Цей матеріал поліпшує структуру ґрунту, забезпечуючи хорошу вентиляцію та запобігаючи застою вологи, що знижує ризик розвитку кореневих гнилей.
Заповнити половину горщика ґрунтом для фіалок. У складі цього ґрунту міститься гриб триходерма, який запобігає виникненню грибкових захворювань у рослини, що сприяє довготривалому та рясному цвітінню.
Встановити підготовлену фіалку на поверхню ґрунту та трохи присипати землею, злегка утрамбовуючи.
Завершальним етапом є полив рослини та створення міні-теплиці, використовуючи кришку від пластикової пляшки. Цей комплексний підхід пришвидшує процес вкорінення. На цьому кроці пересадження завершується.
Такий дуже простий, проте неймовірно дієвий спосіб допоможе вашим фіалкам приємно тішити вас квітами майже весь рік.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень