Нюанси вирощування огірків взимку
Хоча вирощування цих овочів вдома – завдання не з простих, але з дотриманням кількох секретів, про які поговоримо просто зараз, успіх гарантовано.
Починаючи втілювати у життя задум виростити огірки взимку, перш за все обирайте карликові самозапильні сорти, тому що вони не потребують допомоги бджіл і чудово адаптовані до умов квартири чи теплиці. Популярні сорти, такі як “Маша F1” або “Балконний”, мають компактний розмір і швидко дають врожай.
Далі, майте на увазі, що для зимового вирощування огірків ідеально підходять горщики об’ємом 5–10 літрів із дренажними отворами. Важливо забезпечити кореневій системі доступ до кисню та уникнути застою води. Для ґрунту використовуйте суміш, збагачену суперфосфатом. Цей компонент допоможе рослинам активно рости й формувати плоди навіть у складних умовах.
Пам’ятайте, зима – це не лише холод, але й короткі дні, що не дають рослинам достатньо світла. Для огірків життєво необхідно 12–14 годин освітлення, тому додаткове підсвічування фітолампами – обов’язкове. Оптимальна температура для росту огірків – +22…+26 °C удень і не нижче +18 °C вночі.
Поливайте огірки помірно, використовуючи теплу відстояну воду. Оскільки у зимовий період повітря у помешканнях часто сухе, тому зволожувач повітря або місткості з водою поруч із рослинами допоможуть створити сприятливий мікроклімат.
Через 10 діб після появи перших паростків розпочніть регулярне підживлення. Один із найкращих і натуральних варіантів – настій із кавової гущі. Для цього 0,5 склянки кавових залишків залийте 3 літрами води й настоюйте 2–3 дні. Таке підживлення кожні два тижні забезпечить огіркам необхідні поживні речовини.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень