Нервовий тик ока
Нервовий тик знайом практично кожній людині, при цьому в більшості випадків сіпання нижнього або верхнього повіка триває недовго і закінчується швидко. Однак іноді це явище сигналізує про серйозні захворювання, про які ми сьогодні і поговоримо.
У нього є медична назва блефароспазм і він характеризується неконтрольованими і повторюваними рухами м’язів в будь-якій частині тіла. Як не дивно, але зустрічається тик частіше у дітей, ніж у дорослих. Проходить він в основному самостійно без прийняття будь-яких заходів і тим більше ліків, але буває, смикання ока стає щоденним супутником по життю. Тоді без невропатолога не обійтися.
Очний нерв дратується при впливі таких факторів:
Все це ви в змозі усунути самостійно, так що перш ніж почати панікувати, переконайтеся, що вас не стосується нічого з перерахованого.
У список можливих причин блефароспазму, пов’язаних зі станом здоров’я, варто віднести:
На разовий тик не звертайте уваги, адже, швидше за все, він пов’язаний із зовнішніми факторами. Навіть коли він дає про себе знати кілька днів під ряд, то це не привід турбуватися — відпочиньте і виспіться.
Якщо ж око сіпається тижнями, тики заважають вам відкрити очі, вони зачіпають і інші ділянки обличчя, повіку складно підняти в нормальне положення — пора йти до лікаря. Спеціаліст обов’язково поцікавиться у вас, з якого віку ви страждаєте від даної проблеми, як довго тривають напади. Також він може призначити додаткові обстеження, щоб виключити можливі захворювання.
Найчастіше впоратися з тремтячою повікою допоможе глибокий вдих, прогулянка і абстрагування від стресу. Намагайтеся висипатися і регулюйте кількість кофеїну, в сонячний і вітряний день надягайте сонцезахисні окуляри. Не читайте в темряві, збагатьте раціон корисною їжею, боріться з шкідливими звичками. Ще по можливості обмежуйте час перебування перед екранами і не завадить перевірка побічних ефектів від ліків, що ви приймаєте.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень