fbpx

Топ способів, як привести тиск в норму без ліків

На жаль, якщо його не тримати під контролем, високий кров’яний тиск може призвести до дуже серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи серцеві захворювання, серцевий напад та інсульт.

Існує велика кількість рецептурних ліків, які зазвичай використовуються для зниження і підтримки артеріального тиску в межах норми. До них відносяться діуретики, бета-блокатори, інгібітори АПФ і багато інших. І хоча правильні ліки можуть бути відмінним інструментом в боротьбі з високим кров’яним тиском, є багато інших способів, за допомогою яких деякі пацієнти можуть контролювати свій стан природним шляхом.

Дієта і артеріальний тиск

Здорове харчування
Здорове харчування

Здорова дієта – це перший крок до відновлення контролю над високим кров’яним тиском, але не дозволяйте терміну «дієта» вводити вас в оману. Це довічна прихильність здоровому харчуванню. Грунтуючись на підході, відомому як дієта DASH (дієтичні підходи для зупинки гіпертонії), пацієнти повинні зосередитися на споживанні нежирного білка, цільнозернових, свіжих фруктів і овочів, бобових і нежирних молочних продуктів. Таким чином, систолічний артеріальний тиск (верхнє число) можна знизити на цілих 14 пунктів.

Звичайно, те, що не включено, майже так само важливо, як і те, що є в здоровому харчуванні. Тим, у кого високий кров’яний тиск, також слід зосередити увагу на мінімальному споживанні солі і цукру.

Фізичні вправи і артеріальний тиск

Фізична активність
Фізична активність

Чим сильніше серце, тим ефективніше воно може працювати. У тих, хто фізично активний і регулярно займається спортом, набагато більше шансів підтримувати нормальний артеріальний тиск, ніж у тих, хто цього не робить. За даними Американської кардіологічної асоціації, 40 хвилин помірної або високої активності три-чотири рази на тиждень – це все, що в середньому потрібно для зниження високого кров’яного тиску.

Вага і артеріальний тиск

Зниження ваги
Зниження ваги

Разом з першими двома методами маса тіла є основним фактором, пов’язаним з артеріальним тиском. В цілому, втрата ваги у тих, хто має надлишкову вагу або страждає ожирінням, надає значний позитивний вплив, і навіть втрата декількох кілограм може допомогти. Розмір талії також пов’язаний з кров’яним тиском. В ідеалі окружність талії чоловіки повинна бути менше 100 см, а у жінки – менше 90 см, щоб мінімізувати ризик.

Куріння і кров’яний тиск

куріння
куріння

Куріння – це звичка, яка може погіршити практично будь-який стан здоров’я. З кожної викуреної сигаретою артеріальний тиск тимчасово підвищується. У довгостроковій перспективі куріння може посилити проблеми зі здоров’ям, пов’язані з високим кров’яним тиском, оскільки пошкоджує кровоносні судини і артерії і викликає запалення у всьому тілі.

Стрес і артеріальний тиск

стрес
Стрес

Стрес, а також методи його компенсації, такі як переїдання, куріння або випивка, можуть посилити проблеми з артеріальним тиском. Щоб знизити стрес, визначте сприяючі чинники. По можливості мінімізуйте ці чинники стресу, а коли це неможливо зробити, визначте найбільш ефективні методи боротьби з ними, такі як медитація або приділення більшої кількості часу хобі.

Не забудьте проконсультуватися з фахівцем

Якщо вам поставили діагноз високого кров’яного тиску, ваше здоров’я в довгостроковій перспективі залежить від того, щоб тримати цей стан під контролем. Всі перераховані вище зміни можуть допомогти знизити рівень артеріального тиску до нормального діапазону і потенційно дозволити вам уникнути прийому ліків.

Тим не менше, це рішення може зробити тільки ваш лікар. Поговоріть зі своїм лікарем про можливі варіанти лікування, які можуть бути найкраще у вашій конкретній ситуації.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини