Пригоріла їжа “відлітає” зі сковорідки за 2 хв: беру лід і ще 1 штучку – посуд блищить чистотою

Завдяки простим хитрощам можна позбутися нагару з посуду без хімії та виснажливого тертя. Усе, що вам знадобиться - це лід і сіль. Як вони працюють, розповідаємо далі.

Господині знають, що на кухні варто бути уважними, адже варто лише на хвилинку відволіктися – і смачна вечеря може перетворитися на купку вугілля. Особливо прикро, коли їжа не просто підгоріла, а ще й намертво пристала до сковорідки. Можна витрачати півгодини на тертя та обробку хімічними засобами, а можна використати підручні засоби та 5 хвилин часу. Усе, що вам знадобиться – це лід і сіль.

Щоб повернути сковорідці первісну чистоту та блиск, потрібно налити в неї трохи води, поставити на вогонь і довести до кипіння. Гаряча вода зможе трохи розмʼякшити шар нагару. Після цього воду потрібно злити і одразу ж засипати лід на дно сковорідки – штук 7-10 вистачить. Потім зверху необхідно присипати сіллю (приблизно 1 ст. л.) і поставити на вогонь. Нехай все це кипить хвилин 5 – і можна прибирати з вогню.

Господині розповіли, як за допомогою льоду і солі прибрати нагар зі сковорідки
Господині розповіли, як за допомогою льоду і солі прибрати нагар зі сковорідки

Далі – справа техніки: достатньо взяти звичайну лопатку, яку ви використовуєте під час приготування страв, і почати терти поверхню. Весь нагар буде буквально “відлітати” шматками від сковорідки, вам навіть не доведеться прикладати до цього багато зусиль. Якщо ви дуже відволіклися під час приготування страви й нагар утворив товстий шар, процедуру можна повторити ще раз.

Господині розповіли, як за допомогою льоду і солі прибрати нагар зі сковорідки
Господині розповіли, як за допомогою льоду і солі прибрати нагар зі сковорідки

Кмітливі господині давно користуються пергаментним папером під час смаження деяких страв. Особливо зручно так смажити рибу чи стейки. На сковорідку просто викладаємо шар пергаментного паперу, злегка змащуємо олією, а потім вже викладаємо мʼясо чи рибу. Таким чином ви уникнете появі нагару, а миття сковорідки займе 2 хвилини.

Цей метод чудово працює як на чавунних, так і на сталевих сковорідках. Головне – не використовувати його для тефлонових покриттів, адже різкі перепади температур можуть їм зашкодити. Якщо ж потрібно очистити антипригарну поверхню, краще скористатися мʼякими засобами. Користуйтеся!

Популярне

Подібні новини