З практики лікарів — пацієнт приходить на огляд в скаргами на високий артеріальний тиск. Спеціаліст проводить огляд, збирає анамнез, вимірює АТ — він або набагато вище зазначеного рівня, або в нормі. Це стандартна ситуація на прийомі у терапевта. Саме тому в нашій сьогоднішній статті ми розповімо, як перевірити тонометр в домашніх умовах.
Якщо медик недосвідчений, то після перерахованих дій він, найімовірніше, направить людину на аналізи, ЕКГ, консультацію з доктором вузької спеціальності. З досвідом приходить розуміння того, що нічого з цього просто не потрібно.
При порівнянні показників лікарського механічного тонометра з електричним пристроєм пацієнта з’ясовується, що у кожного третього вони сильно відрізняються. Зрозуміло, що нічого хорошого в цьому немає.
Добре, якщо лікар враховує це і просить хворого записувати свої результати, щоб через пару тижнів знову прийти на прийом і підкоригувати терапію. Як зрозуміти, що медик досвідчений? З питань, які він вам задає:
- В який час доби ви вимірюєте?
- Скільки разів ви повторюєте процедуру за один вимір? Найкраще проводити від 3 до 5 вимірювань з інтервалом в 5 хвилин в спокійному стані і вираховувати середнє значення.
- Чи виключаєте ви куріння і спорт за годину до перевірки тиску?
- Які показники показує ваш тонометр? Це якщо він електронний.
Отримуючи відповіді терапевт може правильно оцінити ситуацію і призначити адекватне лікування.
Але як же все-таки перевірити, чи справно працює автоматичний пристрій? Для цього найкраще звірити його показники з показниками ручного. Якщо раптом другого у вас немає, принесіть свій тонометр на прийом і попросіть лікаря вам допомогти.