Успіх у вирощуванні городини часто залежить від дрібниць. Причому іноді це не про якусь складну роботу. Іноді нічого навіть і робити не треба, а все ростиме прекрасно. Як? Просто потрібно правильно посадити рослини. І це не лише про правильну підготовку ґрунту, полив лунок та додавання добрива. Це, звісно, важливо. Але досвідчені городники також знають про користь поєднання декількох культур на одній грядці.
Найбільш очевидна користь — це економія місця. Але також у цього підходу є інші переваги. Наприклад, якщо на грядці чергувати рядки з морквою, цибулею та часником, то це дозволить їм росте краще. Запах часнику і цибулі відлякує морквяну муху. Морква ж, своєю чергою, проганяє цибулеву муху та покращує ріст “сусідів”. А ще вона росте глибше, тому не забирає у цибулі та часнику необхідні їм поживні речовини.

Ще один перевірений варіант — кукурудза, квасоля та гарбуз. Це класична “городня комбінація”, про яку знали ще сотні років тому. Кукурудза слугуватиме опорою для квасолі, яка поступово обвиватиме її стебла. Квасоля живитиме ґрунт азотом, необхідним для кукурудзи та гарбуза. А гарбуз стелитиметься по землі, чим буде пригнічувати бур’яни та утримувати вологу біля коренів, дозволяючи поливати грядки рідше.
Капуста, кріп і селера — тріо, яке “бореться зі шкідниками”. Кріп приваблює корисних комах. Селера відлякує деяких шкідників та покращує структуру ґрунту. Капуста ж у першу чергу отримає захист та краще росте, що без правильних сусідів не завжди відбувається ефективно навіть з ретельним доглядом. Тобто таке сусідство значно зменшує витрати на обробку. А ще воно підвищує смакові якості всіх трьох культур.

Не забувайте про чергування культур на грядках. Наступного року на місці моркви сійте бобові, щоб відновити ґрунт, а після капусти — трави-сидерати. На грядці, де росли квасоля, кукурудза та гарбуз, краще висаджувати коренеплоди або зелень. Також там можна розміщувати будь-які різновиди капусти.