На жаль, такі реалії життя не тільки в Києві, а й по всій країні. Чиновники і бізнесмени не тільки ігнорують людей з інвалідністю, але іноді навіть перешкоджають їхній соціалізації, як у випадку з Русланом.
На думку працівників самого басейну, а також дирекції комплексу, – “басейн це місце підвищеної небезпеки “. Під цим приводом туди і не пустили Руслана, спортсмена з плавання.
Руслан розповів про несправедливість, що трапилась з ним, у себе на особистій сторінці в одній із соціальних мереж: “Ні директор, ні співробітники басейну так і не змогли мені пояснити, яким законом регламентується, те що басейн – це місце з підвищеним рівнем небезпеки. А ось те, що вони порушили головний закон країни – Конституцію України, і дискредитували мене як людину, то це вони порахували нормальним. Я перед цим чотири роки ходив по різних київським басейнам, і таких проблем у мене не виникало ніде.
Якщо почати міркувати так само як і вони, то виходить, що мені взагалі потрібно з будинку не виходити, тому що вулиця – це теж місце підвищеної небезпеки “.
Те, що сталося набуло широкого розголосу в ЗМІ та в соціальних мережах. Міністерство освіти і науки відреагувало на ситуацію, принісши вибачення спортсмену. А як же Міністерство культури і спорту? Від них поки не було офіційних коментарів з цього приводу.
Спорткомплекс так само офіційно приніс вибачення. Чоловікові надали безкоштовний піврічний абонемент в басейн і супровід особистого інструктора з плавання.
Дії Руслана повинні надихнути інших людей з інвалідністю, які піддаються дискримінації через їхні фізичні недоліки, – не мовчати, а відкрито говорити про несправедливість.