Дуже часто наркоз викликає у пацієнтів більше побоювання, ніж сама хірургічна операція. До того ж про нього ходить багато страшних міфів від можливих проблем з пам’яттю після процедури до летального результату. Види наркозу бувають різні, тому в нашій сьогоднішній статті ми розповімо все, що потрібно знати про анестезію.
Про види наркозу
Всього в практиці лікарів існує три різновиди анестезії:
- Загальний наркоз (інгаляційний, внутрішньовенний, комбінований) — спеціальні препарати вимикають свідомість і хворий спить протягом всієї операції. Застосовується частіше за інші.
- Регіонарна (центральна, тобто епідуральна, та периферична) — локальне переривання больових нервових імпульсів від місця втручання. Часто роблять під час пологів.
- Седація — введення пацієнта в стан напівдрімоти за допомогою суміші кисню і закису азоту. Людина, як і раніше зберігає можливість спілкуватися з лікарем, виконувати його вказівки, але емоційні переживання з приводу того, що відбувається відсутні. Больові відчуття при седації не пригнічуються.
Кращим видом анестезії буде та, що дозволить досягти мети — створити максимально безпечні та комфортні умови для хворого, щоб виконати медичне втручання.
При цьому використовувані препарати повинні мати низький ризик для здоров’я і життя пацієнта, а щоб правильно їх вибрати, фахівець повинен враховувати загальний стан організму, історію хвороби і обсяг запланованого лікування.
Як полегшити вихід з наркозу
По-перше, важливо стежити за об’ємом рідини, яку п’є людина. Наприклад, багато води залпом може спровокувати нудоту і блювоту. По-друге, необхідно контролювати біль та своєчасно знеболювати, звичайно, відповідно до рекомендацій лікаря.
Також самопочуття під час виходу з наркозу залежить від морально-психічного стану, тому лікар обов’язково повинен пояснити пацієнту, що найскладніший етап лікування (операція) вже позаду, а причин для хвилювання немає.