Незважаючи на те що досить часто пацієнтам, що страждають проблемами серця, рекомендують перебувати в спокої, це необхідно поєднувати з легкими фізичними навантаженнями.
При регулярних тренуваннях вони сприятливо впливають на пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю і навіть на ішемічну хворобу, що проявляється отвердінням і звуженням артерій. В результаті цього до серцевого м’яза надходить менше крові, а тому й кисню. Його дефіцит, в свою чергу, здатний викликати напади болю в грудях. При повній закупорці судини частина серця повністю позбавляється кисню і зовсім відмирає. Так трапляються інфаркти.
Небезпека ішемічної хвороби в тому, що прогресує вона швидко, але без будь-яких помітних проявів. У зв’язку з цим нерідко недугу виявляють тільки після перших ознак серцевого нападу.
Кардіологи вважають, що тренування допомагають не тільки запобігти ішемічній хворобі, а й боротися з нею. Завдяки навантаженню наш «мотор» отримує більше кисню, додатково до цього поліпшується ще й робота легенів. Нижче ми поділимося з вами трьома вправами на розтяжку, які в комплексі з помірною ходьбою і бігом підтюпцем захищають від серцевих недуг як молодих, так і літніх.
Вправа №1
- Випрямлені руки заведіть за спину і зчепіть їх, спина і шия повинні бути прямими, погляд направляйте перед собою.
- Нахиліться вперед на 90 градусів, намагайтеся при цьому не горбитися і не вигинатися. Також не опускайте голову низько, оскільки шия і спина повинні утворювати пряму лінію.
- Зчеплені руки підніміть вгору до максимально можливого рівня. Так ви розтягує плечі і спину.
Залишайтеся в такому положенні від декількох секунд з урахуванням вашої підготовки, навантаження збільшуйте поступово. Якщо ви схильні до різких перепадів тиску, будьте особливо обережні і не перестарайтеся.
Вправа №2
- Ліву пряму руку заведіть перед грудною кліткою, права при цьому повинна бути опущена вниз.
- Після цього праву зігніть поверх ліктя лівої і злегка натисніть, щоб ліва витягнулася ще сильніше. Тримайте її прямою і затримайтеся так на 15 секунд.
Вправа №3
- Встаньте прямо, руки тримайте на поясі.
- Потім одну ногу підніміть і витягніть вперед. Продовжуйте тягнути її від себе то натягуючи носок на себе, то витягаючи від себе, фіксуючись в кожному положенні на пару-трійку секунд.
- Те ж саме виконайте з іншою ногою, зробіть по 10-15 повторень.
Тим, у кого проблеми з рівновагою можна притримуватися за будь-яку нерухому опору.
Запобіжні заходи
Пам’ятайте, що в разі захворювань серцево-судинної системи навіть легкий спорт може дозволити тільки лікар, а перші тренування найкраще проводити в присутності спеціаліста лікувальної фізкультури.