Історично огірки не є українською культурою і хоча зараз ми просто не уявляємо без них жодну закуску чи салат, наші пращури довго не знали цієї городини. На перший погляд, виростити цю рослину здається дуже просто: висаджуєш насіння у землю, не забуваєш поливати — і справа у капелюху.
Проте, не все так просто. Спека, недостатня вологість землі, шкідники — всі ці проблеми добре знайомі городникам. Втім, є все ж таки один засіб, який допомагає впоратися з негараздами. І це йод. Його можна використовувати у різних варіаціях, поєднуючи з різними компонентами.
Наприклад, якщо на огірках мало зав’язей, слід у літр молока додати 30 крапель йоду і таким розчином обприскувати городину. Втім, не слід переборщити, а робити полив не частіше одного разу на пару тижнів.
Від гнилі та цвілі також допоможе цей аптечний засіб. Якщо ви помітили небажану хворобу у прикореневій частині, потрібно розвести йод з водою у пропорції 1:2 та оброблювати стебла. Можна також застосувати зеленку.
Якщо ви помітили, що огіркам не вистачає азоту, слід також звернутися до перевірених засобів. Беремо 30 крапель йоду на 10 літрів води та додаємо 10 мілілітрів нашатирного спирту. Таке добриво пришвидшить ріст рослини, допомагаючи їй утворювати більше зав’язей майбутніх плодів. Цей розчин потрібно також дуже обережно використовувати. Якщо вносити його більше 2-х разів на тиждень, є велика ймовірність, що ви отримаєте зворотний ефект та занепад врожаю.
Нагадаємо, що у йоді можна також замочити насіння огірків перед висадкою, але тримати їх так слід не більше 6 годин.