Коли Спас 2023: Медовий, Яблучний і Горіховий. Точні дати за новим календарем, історія і традиції Спаса

Щороку в Україні святкують "Спасівку", але мало хто знає точні дати кожного свята через зміну календарів зі старого на новий. Цього року все поки без змін.

Спасівку починають святкувати на Маковія, а закінчується серія свят Горіховим Спасом після великого свята – Успіння пресвятої Богородиці. У звʼязку з тим, що Україна переходить на новий календар свят – дати змінюються, але деякі з них поки залишаються на своїх місцях. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, чи змінюють цьогоріч дати святкування трьох Спасів, чи будемо очікувати нові дати наступного року.

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас

У 2023 році Спас залишається на “старому” місці, але з 1 вересня всі церковні свята змінюються, тому варто бути до цього готовими. У 2024 році українці будуть святкувати церковні події за новоюліанським календарем, який було прийнято на Синоді ПЦУ 24 травня 2023 року. Пропонуємо ознайомитися зі змінами дат і дізнатися про цьогорічні дати.

Коли в Україні Спас 2023: точні дати Медового, Яблучного і Горіхового
Коли в Україні Спас 2023: точні дати Медового, Яблучного і Горіхового
  • Святкування починаємо з дня семи мучеників Маковія, який цього року буде 14 серпня, але наступного року святкування відбудеться 1 серпня. Це Медовий Спас.
  • Після цього, 19 серпня за старим календарем святкуємо Яблучний Спас, але з потім свято переноситься на 6 серпня.
  • 28 серпня за старим календарем нас зустрічає Успіння Пресвятої Богородиці, яке наступного року відбуватиметься 15 серпня, а Горіховий Спас святкуємо 29 серпня у 2023 році та вже з 2024 року – 16 серпня.
  • Також триватиме Успенський піст з 1 по 14 серпня у 2024 році та 14-27 серпня ще у 2023.

Традиції Спасів

  • Медовий Спас, або Маковія починається з посту на 14 днів. В ці дні заведено випікати медове печиво та слідкували за бджільництвом. Мед в ці дні вважається цілющим, тому варто звернути на це увагу.
  • На Яблучний Спас потрібно йти до церкви, щоб освятити яблука. З них запросто можна пекти пироги, пиріжки або будь-які інші страви. Цього дня вся родина збирається за столом для частування солоденькими стравами.
  • На Горіховий Спас випікають хліб, який обовʼязково потрібно освятити та пригостити кожного члена своєї родини.

Популярне

Подібні новини