Слід використовувати суміш вуглеводневих і азотовмісних матеріалів, включаючи дернову землю, торф, гній, сіно, очерет, солому та інші органічні залишки.
Щоб правильно сформувати грунтову суміш, зніміть з теплиці 30-сантиметровий шар землі. Перший шар повинен складатися з вуглеводних матеріалів, таких як сіно, солома, гілки, листя та гній. Потім додайте шар торфу і дернової землі, найкращим варіантом буде низинний торф. Товщина верхнього шару повинна бути 10-15 сантиметрів і торф необхідно провітрювати для виходу шкідливих речовин. Після провітрювання вологість торфу повинна бути 50-60%.
Велику роль у визначенні якості ґрунту відіграє наявність певних компонентів, їх співвідношення, корисна мікрофлора. Крім того, дотримання правил сівозміни в тепличних умовах необхідне для запобігання шкідників і хвороб.
Сухі добрива слід вносити дозовано, щоб запобігти вимиванню поживних речовин, а рідкі – для швидкого і збалансованого живлення, яке відразу засвоюється корінням рослин.
У тих випадках, коли ґрунт неможливо довести до якісного стану, підходящою альтернативою може стати застосування таких технологій, як вирощування сидератів і дезінфекція ґрунту. Сидерати діють, як доповнення до ланцюга сівозміни між основними культурами і зазвичай висаджуються після вилучення основних культур або протягом того самого періоду. Використовуючи сидерати, якість ґрунту можна покращити та підтримувати з часом.
Підсумовуючи, добре підготовлена ґрунтова суміш і правильні методи внесення добрив мають вирішальне значення для успішного вегетаційного сезону в теплиці.