Облаштовуємо город на підвіконні: що посадити на вікні восени, аби до Різдва отримати врожай на святковий стіл

Що можна просто і легко виростити у себе на підвіконні кухні? Розповідаємо про рослини, які приживуться у кожної господині взимку та порадують свіжим врожаєм у холодну пору.

Закінчується сезон збору врожаю, попереду зима, але нашої жаги вирощувати щось весь рік їй не побороти. Ми будемо збирати врожаї взимку, вирощуючи дещо прямо на підвіконні.

Які рослини можна вирощувати на підвіконні?

По-перше, це цибулини: цибуля шалот, цибуля-порей, цибуля та часник.

Окрім гострих сортів, в яких одразу після збору починається період спокою, всі інші можна виганяти одразу після закінчення сезону збору вражаю.

Експерти розповіли, що можна виростити на підвіконні

Виберіть великі цибулини, бажано навіть, щоб вони вже почали проростати. Якщо хочете прискорити процес, то візьміть ножем відріжте верхівку на 1-2 см. Для того, щоб зріз загоївся, присипте місце зрізу порошком активованого вугілля або золою.

Далі візьміть ємність та заповніть її вологим ґрунтом (можна замінити на тирсу) на 8 см. Цибулини саджайте впритул одну до одної. Поливайте рослини рідко, але слідкуйте, щоб ґрунт залишався вологим. Тривалість виганяння складає до 40 днів. Тримайте температуру повітря 20-22 градуси.

1-2 рази бажано підживлювати цибулю розчином кальцієвої селітри, яку потрібно розчинити у 2 л води у кількості ½  чайної ложки.

Експерти розповіли, що можна виростити на підвіконні

По-друге, на підвіконні не є проблемою вирощувати коренеплоди: селеру, буряк, моркву, редьку та кореневу петрушку. Принцип вирощування схожий з описаним вище способом вирощування цибулин.

По-третє, у квіткових горщиках можна успішно вирощувати з кореневищ такі ароматні приправи й добавки у чай як меліса та м’ята.

Після того, як ви викопали кореневища, тримайте їх у льоху у піску або у вологій тирсі й в міру потреби висаджуйте їх у ящики для розсади та виставляйте на підвіконня.

Оскільки запас росту їх не високий, то вам прийдеться створити своєрідний конвеєр: висаджуйте кореневища 1 раз на 2 тижні, тоді у вас постійно будуть щойно висаджені, що підростає та зелень, яку можна зрізати та вживати.

Популярне

Подібні новини