Встигніть зробити це протягом наступного тижня: як правильно посадити часник озимих сортів

Осінь для українців ніколи не була часом для відпочинку, адже настав момент висадки озимих культур. Розповідаємо, як правильно висадити часник на грядки.

Людство вживає часник понад шести тисяч років. Ця культура не тільки їстівна, в якої вживають цибулини, листя, стрілки та квітконоси молодого часнику, а й лікувальна. Тому не можливо уявити український город без цієї рослини.

Як же правильно посадити часник озимих сортів

Вирощування часнику на зиму вимагає трохи зусиль
Вирощування часнику на зиму вимагає трохи зусиль

По-перше, саджати часник необхідно за 35-40 днів до настання морозів для того, щоб до промерзання ґрунту рослина встигла розвинути кореневу систему як мінімум на 10-12 см. Середина вересня – середина жовтня найбільш вдалий час для посадки часнику зубками.

По-друге, потрібно знати, які культури можуть передувати часнику, а які – ні та чи можна саджати часник там, звідки його зібрали у цьому сезоні.

Отже, ділянки, на яких росли баклажани, перці, огірки, зернові та гарбузові культури підходять найкраще, а от там де росли коренеплоди, часник та цибуля – категорично – ні.

Далі потрібно перед тим, як посадити часник зубчиками восени, потрібно ретельно відібрати якісні зубчики, які необхідно продезінфікувати. Для цього у 2 л води розбовтують 400 г золи та кип’ятять 30 хвилин. Потім охолоджують й в ньому 2 години тримають посівний матеріал.

Часник не тільки приправа, а й цінний овоч на городі
Городник розповів, як правильно садити озимий часник

Тепер з’ясуємо, у який ґрунт краще саджати. Ділянку, по-перше, оберіть сонячну з некислим ґрунтом. По-друге, за півтора-два тижні до посадки внесіть на 1 кв.м 5 кг перегною, 30 г суперфосфату, 20г калійної солі. Перекопайте, а потім полийте наступним розчином: 1 чайна ложка мідного купоросу на 10 л води. А поки не посадили часник, накрийте цю ділянку плівкою.

Далі, на цій ділянці саджайте зубчики у борозни глибиною 15-20 см на відстані 25 см одна від одної. Для того, щоб захистити посівний матеріал від загнивання потрібно не допустити контакту зубчиків безпосередньо з землею. З цією метою на дно канавок насипте грубий пісок товщиною 2-3 см.

Після того, як зубчики засипте ґрунтом, накрийте грядку мульчею товщиною 2 см. Нею може бути тирса з землею або сухий торф.

Популярне

Подібні новини