Більше троянди у палісаднику не висаджую: всі причини, чому потрібно тримати цю квітку подалі від грядок

Красива квітка приваблює до себе не тільки наші погляди та душі, ай шкідників та хвороби. Тому чим пильніше ви будете наглядати за нею, тим менше рослина буде страждати.

З’ясуємо, до яких хвороб схильна ця ніжна квітка.

Борошниста роса

Основну обрізку троянд рекомендується робити в жовтні
Садівник розповів, чому не слід висаджувати троянди у саду

Найбільш поширеною хворобою, на які страждають троянди, є борошниста роса. Ця хвороба загалом вражає листя рослини: вони вкриваються червоними плямами, деформуються, на них з’являється павутинний наліт, потім воно відмирає. Причин враження троянди цією хворобою може бути: надлишок вологи, перебільшення азоту та нестача калію.

Для боротьби з борошнистою росою обприскують троянду кожен день настоєм коров’яку у співвідношенні 1:15 або розчином мідного купоросу з милом, а також препаратами фундазолу та байлетону.

Хибна борошниста роса

Ознаки захворювання такі, як і при борошнистій росі, хіба що червоні плями розташовані вздовж центральної жилки. Боротися з цим радять препаратами з цинком та міддю: купразаном, дитаном, бордоською рідиною.

Іржа

Ознаки цього захворювання – жовтогарячі горбки та плями. Серед причин – підвищена волога. Допомогою у боротьбі з цією бідою стануть препарати залізного та мідного купоросу.

Септоріоз

Вересень і жовтень - найкращий час для підживлення троянд
Садівник розповів, чому не слід висаджувати троянди у саду

Якщо листя вкрилося дрібними дірочками й стало наче решето, то це грибок.

Необхідно обрізати та спалити усе, що ним вже вражене, а також поламані й пошкоджені гілки, а потім потрібно через 7-10 днів обробляти рослину фунгіцидом.

Сіра гнилизна

Ця хвороба вражає стебла. Вони буріють та на них з’являється димчастий наліт. Оскільки головною причиною є надмірний полив, то необхідно його різко обмежити та почати обприскувати фунгіцидами кожні 10 днів, попередньо видаливши всі уражені частини.

Опік стебел

Погана вентиляція під час спокою під укриттям сприяє швидкому розмноженню гриба, що збуджує цю хворобу. Вкрай необхідно видаляти вражені стебла інакше хвороба може перейти на кущі малини чи ожини.

Популярне

Подібні новини