Обліпиха більш поширена назва, бо ягоди й справді дуже щільно обліплюють гілочку, на якій ростуть. Вони мають оранжевий колір та кисло-солодкий смак. Зацвітає кущ обліпихи у травні, а плоди досягають максимальної стиглості у вересні-жовтні. Серед городників обліпиха має популярність завдяки корисним речовинам, які входять у її склад: каротиноїди, нікотинова, фолієва та інші кислоти, велика кількість вітамінів, у тому числі й вітамін С.
У листах є кумарин, а у корі серотонін. Обліпиха має лікувальні властивості, які використовують при лікуванні носоглотки та ротової порожнини, опіках, атеросклерозі, гінекології та інших захворюваннях. Особливою популярністю користується олія, що виготовляється на основі обліпихи: насіння цієї ягоди висушують, потім розмелюють та заливають 1:1 соняшниковою олією. Далі це настоюють 2-3 тижні у темному місці.
Зберігати обліпиху можна у сушеному вигляді. Для цього перебрані плоди миють, обсушують, а потім відправляють в електросушарку або духовку при t 50° з прочиненими дверима. Надалі сушену ягоду зберігають у сухому теплому місці.
Можна скористатися для зберігання обліпихи методом заморозки. Помиті та обсушені плоди морозять у 2 етапи. Спочатку заморожують, виклавши ягоди в 1 шар, а потім розкладають по пакетах та знову відправляють до морозилки на зберігання.
Найсмачнішим способом зберігання є перетирання її з цукром. Для цього ягоди подрібнюють до стану пюре, яке потім проціджують через сито. Потім його змішують з цукром 1:1та зберігають у банках в холодильнику.