Додала кілька крапель кислого молока у вазон і не можу натішитися пишним квітом: найкраща підкормка

Як виявилось вживати кисломолочні продукти корисно не тільки людям, а й рослинам, тому навіть якщо кефір, сметана чи молоко застаріли настільки, що навіть згіркли, не поспішайте їх викидати.

Ці, здавалося б, вкрай зіпсовані продукти стануть у нагоді для догляду не тільки у підгодівлі садових рослин, а й кімнатних теж.

У чому ж така користь скислого молока або продуктів з нього?

По-перше, скислі продукти є ефективним фунгіцидним засобом, що успішно бореться з борошнистою росою та фітофторозом, які часто вражають рослини. Для боротьби з ними 1 літр кефіру розчиняють у 9 л води та додають 10 крапель йоду. Таким розчином обприскують листя у суху погоду.

Як позбутись від жовтого листя на огірках за допомогою молока
Городник розповів, як з кисляку зробити добриво для домашніх рослин

А, по-друге, маючи у своєму складі калій, фосфор та азот, вони добре підживлюють городину та квіти.

Є ще й третя користь від зіпсованих кисломолочних продуктів. Вона завдяки корисним бактеріям оздоровлює ґрунт, перешкоджає появі гнилі на кореневій системі рослин. Для приготування компосту 1 л зіпсованого молока або кефіру розчиняють у 9 л води, а потім додають 100 г цукру. Після розчину цукру такою закваскою поливають компостну яму.

У мережі розповіли, навіщо огіркам давати підкормку, приготовану на основі молока
Городник розповів, як з кисляку зробити добриво для домашніх рослин

Але, оскільки зараз піде річ про кімнатні рослини, то варто розібратися, які з них можна підгодовувати таким специфічним добривом.

Як виявилось любителями кислого молока є троянди, примули, фікуси, аспарагуси, герань, азалії. Молочна підгодівля буквально повертає до життя зів’ялі квіти, про які ми щойно сказали, та робить їх здоровими та розкішними. Для приготування такого добрива потрібно 100 мл свіжого молока влити в 1 л води та додати 3 краплі йоду. Таким добривом по 3-6 столових ложок підгодовують лише після того, як за годину до того поллють рослину водою. Таке підживлення здійснюють 1 раз на 2 тижні.

А от пальмам, кактусам та сукулентам таке добриво геть не підходить.

Популярне

Подібні новини