Ті, хто вже мав справу з курячим послідом у якості добрива, знає наскільки важливо правильно витримати пропорції. У випадку, коли екскрементів додати більше, ніж треба, можна просто спалити ним кореневу систему культури.
Насамперед потрібно уточнити, що існує три види приготування такого добрива.
Перший вид – компост
Компост створюється завдяки тому, що курячий послід певний час перепріває разом з екскрементами корів, свиней, з торфом чи соломою.
Висота компостної купи не повинна бути заввишки 1 м, а шар курячого посліду повинен складати десь близько 6 см, якщо ви додасте екскременти інших тварин, та 20 см, якщо будете використовувати виключно курячі.
Вносити таке добриво бажано восени, тому що за зиму якраз цей процес повністю здійсниться, бо період перегнивання становить 1,5 – 6 місяців.
Другий вид – розчин курячого посліду
Співвідношення 1:50 вважається оптимальним та загально прийнятим.
Послідовність приготування наступна:
1 частину посліду заливають 30 частинами води та залишають його бродити 2 тижні. Після того додають ще 20 частин води. Можна додати сюди ще й мідний купорос приблизно до 300 г.
Під кожну рослину більше півлітра добрива не виливають, намагаючись зробити так, щоб рідина не потрапила на листя. Підживлення зазвичай здійснюють у розрахунку 5 л на 1 кв.м. Після такої підгодівлі обов’язково потрібно полити рослину звичайною водою.
Третій вид – сухий та гранульований курячий послід
Такий вид добрива ви зможете придбати у спеціалізованих магазинах і надалі використовувати його, додаючи безпосередньо під рослину згідно з інструкцією від виробника добрива.