Напевно влітку окрім городини та фруктів ви також збирали цілющі трави. Поговоримо сьогодні про деякі з тих, з яких варто приготувати корисні чаї.
Липовий цвіт
Заварювати квіти липи корисно, коли організм потребує допомоги в результаті застуди, оскільки липа не тільки виводить токсини з організму, а ще й має протизапальні та антибактеріальні властивості.
Зберігати засушені квіти потрібно у сухих банках або паперових пакетах. Заварювати липу можна як звичайний чай або на водяній бані.
Іван-чай
У рослині багато вітаміну С, органічних кислот, заліза, марганцю. Для заварювання чаю зривають не тільки саму квіточку, а й листя верхньої частини рослини. Потім дають їм в’ялитись протягом 24 годин, а після того пропускають через м’ясорубку. Викладають масу під прес та залишають так на 1 добу при температурі 25° або вище для ферментації, а вже тоді підсушують у духовці 40 хвилин при t 100-150°. Після охолодження чай розкладають по сухих місткостях.
Звіробій
Ця трава має сильну дію при лікуванні розладів шлунково-кишкового тракту й ефективно виводить з організму токсини. Висушувати звіробій рекомендують у темному, добре провітрюваному приміщенні протягом декількох діб.
Квіти ромашки
Ромашку висушують та надалі використовують у лікуванні шкірних захворювань, нервових розладів, безсонні. Вона також має антибактеріальні властивості. Саме з цієї квітки радять робити маски при акне та інших нюансах зі шкірою.
Чорна смородина
Прекрасною добавкою до чаїв є листя чорної смородини. Їх збирають після того, як знімуть врожай ягід з куща. Листя цієї рослини зупиняють кровотечу, очищують організм від шлаків та токсинів, знімають набряки. Запарене листя можна класти під очі від вранішніх синців та мішків.