Роблю це з картоплею лише раз на рік та врожай збираю тоннами: простий лайфхак для підвищення родючості

Ціль кожного аграрія – підвищити врожайність та прискорити дозрівання плодів. Одним зі спеціальних заходів, який розв'язує такі задачі з деякими культурами, на приклад картоплею, є яровизація.

Метод яровизації картоплі досить простий, але потрібно користатися ним правильно.

Висловлюючись коротко, яровизація картоплі це – пророщування картопляних бульб перед посадкою. А це означає, що сплячі бруньки потрібно активізувати, виростити з них по парі паростків приблизно 1-2 см, а тільки тоді відправити картоплю у землю, де пагони будуть рости як зазвичай.

Яка ви картопля за знаком Зодіаку
Городник розповів, навіщо картоплі яровизація

Плюсами такого методу є:

По-перше, прискорення появи сходів. При звичайній посадці картопляних бульб паростки з’являються значно пізніше, а після пророщення можуть з’явитися навіть через 10 днів.

По-друге, завдяки пророщуванню, ви заздалегідь побачите, які паростки слабкі або хворі та відбракувати їх. В результаті відбору врожайність у кінцевому результаті зростає від 25% до 40%.

Крім того, після пророщування картоплю необхідно дезінфікувати, а це стане бар’єром для розмноження різного роду шкідників та хвороб.

А якщо посадковий матеріал обробити стимуляторами росту, то прискорення росту рослин буде гарантовано.

Провести яровизацію, а потім посадку важливо своєчасно: ні зарано, ні занадто пізно. Оптимальними умовами для посадки вважається період, коли температура повітря стабільно становить від +8° до +10°, тому яровизацію потрібно починати за 4-6 тижнів до настання такого періоду.

Як виростити картоплю навіть в неродючій землі
Городник розповів, навіщо картоплі яровизація

Основні етапи яровизації

  • Відбір посадкового матеріалу
  • Тримання посадкового матеріалу у теплому та світлому приміщенні з температурою близько +25° з подальшим переміщенням через 10 діб у більш холодне місце з t +12-15°.
  • Дезінфекція матеріалу
  • Обробка стимуляторами

Безпосередньо пророщування

Популярне

Подібні новини