Починаючи з листопада та аж до лютого, рослина буде радувати господаря своєю красою, а потім в неї виникає потреба відновити свої сили. У декабриста 2 періоди спокою. Перший — це проміжок серпень-жовтень, а другий настає одразу після цвітіння та триває у лютому-березні. Треба розуміти, що для рослини у цей час настала зима. А значить їй потрібно відчути зниження температури до +10°. У такому разі горщик з квіткою варто перенести у прохолодне місце, скоротити полив до 1 разу на тиждень та зовсім припинити підживлення.
А от під час цвітіння рослина повинна відчути себе як вдома: достатня кількість сонячного світла та регулярний полив всіляко сприятимуть цьому. Втім іноді квіткарі стикаються з тим, що зигокактус чомусь скидає свої бутони.
Таке цілком може трапитися, коли на рослину вплине різка зміна температур. Отже, важливо не допускати таких перепадів. Звідси порада: не купуйте квітучу рослину взимку.
Тепер стосовно поливу. Не дивлячись на те, що шлюмберга – дитя тропічних лісів, вона не любить переливів, а її коренева система страждає від грибкових захворювань. Отже, головне правило поливу: ґрунт вологий, а піддон сухий. Вода при поливі потрібна бути не тільки відстояною, а й теплою. Повітря навколо квітки бажано підтримувати вологим за допомогою зволожувачів на рівні 45%.
Під час цвітіння декабриста основними речовинами, що сприяють гарному формуванню бутонів є калій та фосфор. Знавці радять підживлювати рослину розчином кальцієвої селітри та настоєм яєчної шкарлупи.
Отже, підсумовуючи, висновок стисло такий: пишне цвітіння декабриста залежить від:
- Гарного спокою,
- Правильної температури,
- Правильного поливу та живлення.