Саме тому зараз варто почитати матеріал про засоби обробки рослин. У цій публікації мова піде про бурштинову кислоту.
Що ж це за така речовина? Ті, хто нею вже користувався, відмічають, що вона дуже позитивно впливає на розвиток, цвітіння та врожай. І хоча вона не є добривом, ця речовина сприяє ефективному засвоюванню важливих елементів рослинами, підвищує їхній опір хворобам та шкідливому впливу деяких мікроорганізмів.
Річ у тім, що бурштинова кислота – визнаний регулятор росту та помічник культурам у перенесенні стресу, коли ті опиняються у несприятливих умовах, прискорює проростання насіння, укріплює молоді паростки й, навіть, реанімує рослини, що почали гинути.
Придбати бурштинову кислоту можна в аптеці або у спеціалізованому магазині для садівників та городників.
Як приготувати розчин
Насамперед потрібно сказати, що підвищена її концентрація не відіб’ється погано на рослині, оскільки бурштинова кислота не накопичується ні в ній, ні у ґрунті. Вона доволі швидко переробляється деякими мікроорганізмами. Не нашкодить вона й людині. Але все потрібно робити з розумом, в оптимальній кількості.
А оптимальним є співвідношення 1 г бурштинової кислоти на 1 л води. Треба зауважити, що речовина погано розчиняється у холодній воді, тому краще воду підігріти до 60-70°. Так готується базовий розчин. А для приготування універсального, яким ви станете обприскувати рослини, витримувати коріння саджанців та замочувати насіння протягом 12-24 годин, необхідно 200 мл базового розчину влити у 800 мл чистої відстояної води.