Зазвичай для поливу кімнатних рослин використовують не мінеральну воду, а звичайну водопровідну воду або воду, яку залишають відкритою протягом 24 годин для видалення хлору. Проте, якщо ви вирішили використовувати мінеральну воду для поливу рослин, дотримуйтеся наступних порад, які підготувала редакція сайту Добрі новини.
- Оберіть м’яку воду.
Рослини зазвичай краще реагують на м’яку воду. Тому, якщо мінеральна вода, яку ви використовуєте, є м’якою, це може бути корисним для кімнатних рослин.
- Перед використанням перевірте мінералізацію.
Відомості про мінералізацію води можна знайти на етикетці пляшки або у технічних характеристиках водопостачальних систем. Рослини можуть вказувати на проблеми, пов’язані з високою концентрацією мінералів, таких як сіль.
- Не залишайте піддони із водою.
Уникайте того, щоб вода стояла в піддонах під горщиками після поливу. Це може призвести до високої концентрації мінералів в грунті.
- Слідкуйте за реакцією рослин.
Якщо рослина починає проявляти ознаки того, що не вдається поливати мінеральною водою (наприклад, засихання країв листя, пожовтіння тощо), то, можливо, вам варто повернутися до звичайної води або розбавляти мінеральну воду дистильованою.
- Регулюйте частоту поливу.
Мінеральна вода може впливати на водопроникність ґрунту. Змініть режим поливу відповідно до потреб вашої рослини. Загалом важливо слідкувати за здоров’ям рослин і реагувати на їхні потреби. Якщо ви помічаєте, що рослини не добре реагують на мінеральну воду, краще повернутися до використання звичайної або дистильованої води.