Перший і головний секрет чистої капусти без дірочок – це висадка загартованої, не зніженої розсади капусти, яка має більш щільне і міцне листя.
Розсада, яка спочатку вирощується або тривалий час загартовується на відкритому повітрі, під дією вітру і прямих сонячних променів не буде після висадки в грунтах сильно вражатися шкідниками.
Далі після висадки розсади капусти в грунт починаємо застосовувати один диво-засіб, а саме ефективну суміш на основі золи. Крім золи в цю суміш входять ще кілька простих і доступних компонентів, які захищають капусту від слимаків, равликів, та хрестоцвітих блішок, а також трипсів, капустяної молі та інших шкідників капусти.
Для приготування цієї простої та дієвої суміші беремо одну літрову банку просіяної деревної золи і до неї додаємо 1 столову ложку гірчичного порошку, по 1 чайній ложці чорного меленого і червоного меленого перцю і м’ятний зубний порошок на основі крейди та м’ятної олії. Він допоможе відлякати з грядки мурах.
Цією сумішшю “припудрюємо” землю під капустою та на саме листя.
Застосовуйте цю суміш відразу після висадки капусти в грунт, і до моменту коли почнуть зав’язуватися качани.
А після початку утворення качанів цю суміш застосовувати потрібно тільки по землі і по нижньому листку, не потрапляючи в центр капусти.
Якщо шкідники все ж таки з’явилися і на листі є дірки, то спочатку необхідно визначити, який шкідник їсть вашу капусту.
Якщо на капусті з’являються великі дірки – це робота слимаків або равликів. Тоді на допомогу прийде полив капусти розчином 10% нашатирного спирту. В 10 літрах води розведіть 2-3 столові ложки аптечного 10 % нашатирного спирту і ввечері, коли слимаки активуються і виходять зі своїх укриттів, необхідно прямо з лійки з розпилювачем пролити цим розчином капусту і землю навколо неї.
Проведіть кілька таких обробок з інтервалом в 2-3 дні і ви позбавитеся слимаків і равликів на вашій капусті.