Жук-кравчик селиться на ділянці кожного року, коли починається теплий сезон. Його можна знайти на своїй ділянці, де він починає хазяйнувати та їсти молоді рослини. Вивести цю комаху доволі непросто, але не боротись із ним також не можна. Розкриваємо секрети про перевірені способи.
Як боротись із жуком-кравчиком
Відносно маленький за розміром жук-кравчик сягає 2-3 сантиметрів і має чорний колір. У такого жука доволі велика голова, а найголовніше – міцні зуби, завдяки яким йому вдається з’їдати всі молоді та ніжні пагони на буряках, соняшнику, кукурудзі та полуниці. Крім того, він любить виноград і смородину.
За словами експертів, такий шкідник з’їдає рослини не для того, аби вам нашкодити. Йому потрібно годувати своїх дітей, а тому він приносить до своєї нірки все, чим можна поласувати. Втім, ці звички та природні інстинкти можуть завдати сильну шкоду рослинам.
Ви можете боротись із жуком-кравчиком за допомогою “хімії”. Також можуть підійти і народні методи. Дачники часто віддають перевагу саме другому варіанту. На шляху у шкідників ви можете створити перешкоду.
Для цього потрібно викопати канавку розміром від 20 сантиметрів та покласти всередину траву, яку попередньо потрібно обробити спеціальними засобами. Після цього ви зможете збирати шкідників руками або ж знаходити та лопатою викопувати їхні норки.
Крім того, ви можете виманити жука з його сховища так – змішайте звичайну воду та трішки соняшникової олії. На 10 літрів чистої рідини потрібна 1 склянка олії. Отриману суміш потрібно залити у норку. Олія буде заважати жукам дихати, а тому вони почнуть виповзати на повітря.