Кожному городнику, який вирощує огірки, доводилось стикатись із борошнистою росою. Захворювання може спричинити втрати 50% врожаю. Огірки хворіють і у теплиці, і у відкритому ґрунті, а тому потрібно знати, як діяти в обох випадках.
Збудником борошнистої роси є звичайний гриб. Не варто плутати цю хворобу з несправжньою борошнистою росою, оскільки це абсолютно різні захворювання. З подальшим розвитком рослина починає активно втрачати вологу, а тому плодів стає набагато менше.
Обробка борошнистої роси
На першому етапі на огірках з’являється ледве помітний білий наліт. Згодом на верхньому листі починають з’являтись білі плями сферичної форми. Через деякий час плями починають збільшуватись і темніти. Листки скручуються.
Після цього наліт поступово прогресує та починає розвиватись на зворотній стороні листка, на стеблі та ніжках. Краї листків поступово згинаються все більше, а потім сохнуть. Хвороба не чіпає борошнисту росу, але від втрати вологи вони зменшуються та стають гіркими.
Якщо мармурова сітка на листі суцільна та з переходами від світло-зелених до темних відтінків, то це означає, що рослині не вистачає магнію. Втім, якщо на листочках з’явились жовті плями, то це стовідсотково означає, що огірки хворіють.
Нестачу магнію може заповнити магнезія. Для цього розведіть 1 чайну ложку аптечного засобу з 1 літром води та поливайте рослини доломітовим молочком. Якщо відбулось зараження борошнистою росою, краще обприскати рослину розчином соди – 1 столова ложка на літр води.